Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Дувачкиот Метал Алуминиум Лист Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Месинг Плоча Месинг Плоча (Големина : 0.1 mm x 100mm x 1000mm)

Дувачкиот Метал Алуминиум Лист Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Месинг Плоча Месинг Плоча (Големина :

DEN 1644.00
 

Производот е достапен
Достапност

Кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Добра на заварување и лемење.Димензии : x 100mm 1000mm x 0.1 mm/0.15 милиметри.Главно се користи за производство на прецизни инструменти,брод делови,возбудлив,сечење алатки и разни прецизност делови,кровна хидроизолација панели,покривот рабови,ленти,декорација,хоби,занаети и DIY проекти;прецизност обработка,електроди,електролиза експерименти,итн.Пакетот вклучува : 1 x месинг бакарна фолија одбор.Може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Material : Pc Specification : x 100mm 1000mm x 0.1 mm/0.15 mm Material : Brass Thickness : 0.1 mm/0.15 mm Quantity : 1 тркалаат x месинг метал foil Package се Вклучени : 1 тркалаат x месинг метал foil Hard,силна,висока чистота.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Кон својствата

100mm x 1000mm x 0.1mm/0.15mm :
Material:
Brass
Thickness:
0.1mm/0.15mm
Quantity:
1 roll x brass metal foil
Package Included:
1 roll x brass metal foil :
Hard,strong,high purity. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Производи во категоријата