Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
GOONSDS Месинг Листови Метал Тенки Лимови Фолија за Лабораториски Истражувања Материјали,1m Должина, Ширина 50mm,Дебелина 0.15 mm

GOONSDS Месинг Листови Метал Тенки Лимови Фолија за Лабораториски Истражувања Материјали,1m Должина, Ширина

DEN 326.40
 

Производот е достапен
Достапност

Високо-квалитет бакар фолија одбор, мазна површина, отпорност на корозија, ниска содржина на кислород, добра спроводливост.Може да Се Заварување - Тешко, силна.Одлично за заварување и лемење.Имаат убав механички однесување и термичка стабилност.Чистото Бакар Сјај, Спакувани и Запечатени Цврсто за Нула до Минимална Површина Гребнатини и Веднаш Подготвени за Употреба.Апликации : мобилни телефони, таблет компјутери, лаптоп ПРОЦЕСОР чипови, мемориски чипови, помошни топлина дисипација на различни компјутерски електронски чипови, производство на бакар украси, разни DIY дизајни.Бакар е широко се користи во развој на производот, DIY експерименти, одржување, производство, итн.Совршен за Голем Број на Проекти кои се Движат од Уметности, Занаети, или Hobbywork на Индустриски и Научни Употреба. 100% сосема нов и висок квалитет.Инструмент додатоци, замена и рутина за одржување на опрема вклучуваат : машина алатки и прибор, алатка за сопствениците, вртење алатки, мелење секачи, мерење и анализа инструменти, градежни алатки, градинарски алатки, алатка за сопствениците, алат, рачни алатки, осветлување и палење алатки ,пумпа делови и прибор, тоалет хардвер.Спецификација : new Material : Brass Features : тешко, силна, висока чистота.Има добар коефициент на топлинска спроводливост,отпорност на корозија.Добра на заварување и лемење.Забелешка : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3 см грешка.Од калибрација на мониторот не е иста, бојата на објектот што е прикажано во слика може да биде малку поинаков од мониторот на компјутерот.пакет:1x Листови од Месинг Бакар Roll Service : Ако имате било каков проблем со овој производ, ве молиме да бидат слободни да контакт.И ние ќе го реши вашиот проблем што е можно побрзо.

Кон својствата

Material:
Brass
Features:
hard, strong, high purity.
Has good thermal conductivity,corrosion resistance. Good at welding and brazing. :
Note:
Due to manual measurement, please allow 1-3 cm error. Since the calibration of the monitor is not the same, the color of the item shown in the photo may be slightly different on the computer monitor.
package:1x Sheets of Brass Copper Roll :
Service:
If you have any problem with this product, please feel free to contact us. And we will solve your problem as soon as possible. :

Производи во категоријата