Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Хана Longboard Скејтборд Собирање | Бамбус со Тешко Јавор Core | Pintail, Крстарење, Резба, Танцување, Слободен Стил Трикови Carver Капка Преку Одлично за Тинејџерите и Возраснит?

Хана Longboard Скејтборд Собирање | Бамбус со Тешко Јавор Core | Pintail, Крстарење, Резба, Танцување, Слободен

DEN 2639.76
 

Производот е достапен
Достапност

НАПРАВЕНИ од СТРАНА на ЛИЗГАЧИТЕ Сите наши одбори се дизајнирани од страна на лизгачите и инспирирана од нашиот локација во Јужна Калифорнија, родното место на longboarding.Многу од нашите дизајн облини доаѓаат од локалните surf култура и природни материјали, ние нека едноставна естетика блесне на нивните сопствени.Ние, исто така, даде приоритет на нашата служба за корисници и сакате да биде целосно поттикна со вашиот нов одбор.Сите пораки се да одговори во рок од 24 часа и ние ќе направиме се во наша моќ за да се обезбеди задоволство и максимален крстарење на нашата кола.ЧИСТ ДИЗАЈН На 42" Хана Pintail longboard е наменета за оние кои се во потрага по едноставен, но убава одбор без гранџ.8 слој ламинатни со тврд јавор основни и убаво обоени шарени бамбус врвот и на дното запечатени со песок чакал заврши за да се покаже убавината на бамбус.Со ласерски гравирани графика овој одбор е инспириран од плажа и се наменети за Крстарење и слободен стил.КЛАСИЧЕН PINTAIL ФОРМА класичен палубата со тркала бунари намалување на дното на палубата за да се спречи тркала залак.На палубата е 9.5 инчи, широк за да се обезбеди убава, широка платформа додека крстарење.На палубата има многу суптилни W-конкавна дека е доволно длабоко за да го заклучите вашиот нозе во но не премногу длабоко за да биде непријатно додека крстарење.Ако сте нов во longboarding и во потрага за еден класичен на Хана Pintail одбор е она што го барате за.КВАЛИТЕТОТ ТРКАЛА 70mm Брегот 78 A тркала значи дека вашата табла е дизајнирана од земјата нагоре за идеална танцување искуство.Овие мека тркала се овозможи непречено возење на различни површини.БЕСКРАЈНИ уметничко ЛИЗГАЊЕ OPTIONS Овој одбор е совршен додаток или алтернатива за многу активности на отворено или методи на транспорт.Однесете ја до парк, плажа, да се патува, кампување, на патот велосипед, пумпа песна, дека името на таа.Или можеби сте уморни од вашиот велосипед или ролери.Тоа е исто така одлична за земјиште ВЕЧЕРАМ paddling.Биде креативен, среќен уметничко лизгање!.

Кон својствата

Производи во категоријата