Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
LumaDent ProLUX LED Светлата | Две Батеријата Систем

LumaDent ProLUX LED Светлата | Две Батеријата Систем

DEN 719.76
 

Производот е достапен
Достапност

Секој Luma Dent Светлата Пакет доаѓа со "планината" за да инсталирате нашите светлата на било кој пар на loupes или очила.Изберете твое подолу!Вклучени со твоите Pro LUX од Суштинско значење цел : 1x HL360 Светлата, 2x Pro LUX Батеријата Пак, 1x планината, 2x контролни Кабли, 1x полнач за батерии 1x Композитни Филтер, 1x Жица Додатоци, батерии 1x Snap-заклучување Врски Рака, 1x Хексадецимален Копче.Работата цела недела Нашиот предводник на светлата систем, Pro LUX, карактеристики на commanding 40* часови на употреба на една полнење и recharges целосно во само 2,5 часа.Вие никогаш не ќе страдаат од прекини поради мртов батеријата повторно кога ќе може да работи за денови во време на едно полнење. * До 40 часа.Вистинските перформанси може да се разликуваат врз основа на приоритетни светлина интензитет, полнење практики и други фактори.Smart Control Лесно моќта на вашиот систем вклучено или исклучено, промените вашата светлина интензитет, или проверете го вашето ниво на батеријата со еден интуитивен, лесен-за-користење контрола.Pro LUX вклучува префрлување дека месеци на вашиот храм рака и една копчето изграден врз батеријата себе - или еден работи на вашиот систем.Користете кој одговара на вашиот стил!Ергономски Дизајн На литиум-јонска батерија е спакувани во елегантни, заоблени-edge, елоксирани алуминиумски обвивка која ја намалува отпечатоци од прсти и snags, додека одржување на тежината на батеријата надолу за да само 5.7 унци.Индикатор за Нивото на наполнетост Брзо и лесно да се провери нивото на наполнетост на вашиот Pro LUX батеријата со едноставно држење на прекинувач или копче - или добива работа.Лесен за употреба Клип Прикачите вашата Pro LUX систем каде ќе се најде погоден со вграден на спојувалка за каиш.Вклучени 5 нога контрола кабел значи ќе имате опсег за да клип тоа каде што треба.Спецификации HL360 Светлата Тежина : 5.3 g Должина : 37.2 мм Дијаметар : 14mm Зрак Големина : 11.43 см (во 17" Работа на Далечина) Brightness : 60000 Лукс Pro LUX Батеријата Тежина : 162.9 g Должина : 56.06 mm Ширина : 23.48 mm Висина : 80.5 mm Полнење време : 3 часовно работно време : До 40 часа Батерија тип : Литиум-Јонска.

Кон својствата

Производи во категоријата