Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Cat5e Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 1.5 Метри, Сина, 4 Парче (ED739911)

Cat5e Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 1.5 Метри, Сина, 4 Парче (ED739911)

DEN 1425.60
 

Производот е достапен
Достапност

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медиуми играчи и многу повеќе.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet) ги Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.На конектори со позлатени контакти, лиен вирус-олеснување чизми, и snagless калапи се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со УЛ 444 спецификации за комуникации кабли.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор.Преглед : На Cat5e Моделирани Подигање Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри.Боја-код, да ги прилагодите и организирате вашиот дом или канцеларија мрежа со нашите високо оценет мрежни кабли.Главни Карактеристики : • се Поврзува на мрежа компоненти во жичана LAN на податоци преносот на брзини до 1 Gbps. • 26 AWG кабел надминува минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди & 350 MHz опсег (CAT5 E). • 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата. • 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk. • Тешки, но сепак флексибилен ПВЦ јакна & тешки-должност, финтата-помалку грешки.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 350 Mhz (cat5e) е погоден за Брз Етернет,Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот.Спецификации : • Кабел Тип : CAT5 E 4-Пар во UTP. • Надворешен Дијаметар : 5.8 ± 0.3 mm (0.23 ± 0.01 инчен). • Конектор Тип : RJ45. • Диригент Материјал : 100% Гола Бакар. • Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен. • Диригент Мерач : 26 AWG. • Кабел Перформанси : До 350 Mhz (Cat5 E). • Кабел Структура : Во Невоља. • УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 Потврдена, Ro HS Согласност. • Power over Ethernet (Рое) и Voice over IP (Vo IP) Согласност.

Кон својствата

Производи во категоријата