Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TILTA MB-T12 4×5.65 Карбонски Влакна Мат Кутија(менгеме-на) 15mm LWS Род Менгеме Вклучени,Погоден за Студио и Кино Камери за ПЛ Планината

TILTA MB-T12 4×5.65 Карбонски Влакна Мат Кутија(менгеме-на) 15mm LWS Род Менгеме Вклучени,Погоден за Студио

DEN 13920.00
 

Производот е достапен
Достапност

15mm dual-род адаптер, го прави лесно да се конвертира MB-T12 од clip-за да прачка-монтирани мат кутија. 80mm/95mm/114mm/134mm Адаптер Прстени со цел да се вклопи популарни леќа дијаметри.Мала тежина, но, сепак, издржливи, карбонски влакна и алуминиум изградба.Тешко мат собата е вклучена, за покривање на следниве фокусни должини : 16-20mm 24-28mm 32-35mm 50-85mm 85-180mm. 80mm/95mm/114mm/134mm Адаптер Прстени со цел да се вклопи популарни леќа дијаметри.Одликувајќи се со лесни уште силна јаглерод-влакна изградба, Tilta е разноврсна MB-T12 Мат Кутија може да се обезбеди на вашата камера е објектив преку своите изградена-во менгеме или да 15mm прачки користење вклучени 15mm LWS род заградата.Додека 134mm леќа адаптер е инсталиран, 114mm, 95mm, и 85mm адаптери се исто така вклучени за монтирање различни големина на леќа дијаметри.Три филтер фази се одржи 4 x 5.65" филтри за креативно пишување вашите снимки.Сите три фази се фиксни и не ја ротирате.Со цел да ефективно го блокира можни извори на светкаат и на духовите на 5-парче тешко мат собата е вклучен, работа со леќи од 16mm сите на патот до 180mm.Пакетот вклучува : 3* Panavision Стандард 4" x 5.65" филтер коцки 1* компјутери на врвот француски знаме 1* 80mm/95mm/114mm/134mm Адаптер Прстени со цел да се вклопи популарни леќа дијаметри 5* Меѓусебно пред Interchangable пред mattes од различни големини(16-20mm/24-28mm/32 - 35mm/50-85mm/85-180mm) 1* 15mm двојна род планината adapter1* слободен супер менгеме 1* слободни магија рака.

Кон својствата

Производи во категоријата