Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
LingoFoto Чекор-up Прстен за Mirrorless dslr фото Апарати видео камера Видео Компатибилен со 82 mm Објектив да 85mm Леќа Мат Кутија O. Д, LingoFoto Леќа Адаптер Прстен

LingoFoto Чекор-up Прстен за Mirrorless dslr фото Апарати видео камера Видео Компатибилен со 82 mm Објектив

DEN 446.16
 

Производот е достапен
Достапност

【ЧЕКОР ДО ПРСТЕН】Ова е 82mm објективот на 85mm Мат Кутија чекор до прстен.Тоа може да се користи за монтажа додатоци како Мат Кутии (snap на верзии и нормално оние), 82mm филтри или Мат Кутија филтер коцки за леќа на предната. 【ДВОЕН ЗАВРТКА ПЛАНИНАТА】Нашите чекор до прстени се 48mm машки навој на предната и 82mm женски навој на врвот со 85mm надворешен дијаметар. 48mm завртка планината може да се шрафовите на било 48mm леќа или било која друга 48mm филтер адаптер прстен, внатре 82mm женски тема за прикачување на филтри или други 82mm завртка-во додатоци. 【2 во 1 функција】Не само тоа може да се користи како чекор до прстен кој може да ви помогне да го поврзете филтер со други големина, но исто така ви овозможува да се трансформира на предниот дел на вашиот леќи на камерата во кино леќа, што значи дека може да бидат заменети со сите стандардни кино додатоци како на Мат кутија, филтер држач, а Cine Подготвени капа. 【Материјал】Тоа е направен од висок квалитет на метал, па тоа е издржлив и може да се користи за долго време со прекрасен изглед. 【Забелешка】ширина на 85mm предниот дел е подлабоко од заеднички чекор-up, можноста за користење на професионални пред капи на сите ваши леќи.Опис : Тоа може да се користи за монтажа додатоци како Мат Кутии (snap на верзии и нормално оние), 82mm филтри или Мат Кутија филтер коцки за леќа на предната. -Нашите чекор до прстени се во 82mm женски тема за прикачување на филтри или други 82mm завртка-во додатоци.-тие имаат 82mm машки навој на предната и 82mm женски навој на врвот со 85mm надворешен дијаметар.1. Тоа е направен од висок квалитет на метал, па тоа е издржлив и може да се користи за долго време со прекрасен изглед.2. 2 во 1 функција.Не само тоа може да се користи како чекор до прстен кој може да ви помогне да го поврзете филтер со други големина, но исто така ви овозможува да се трансформира на предниот дел на вашиот леќи на камерата во кино леќа, што значи дека може да бидат заменети со allstandard кино додатоци како на Мат кутија, филтер држач, а Cine Подготвени капа.3. Ширина на 85mm предниот дел е подлабоко од заеднички чекор-up, можноста за користење на професионални пред капи на сите ваши леќи.4. Cine Подготвени прстен 85mm allowsyou да се трансформира на предниот дел на вашиот фото објектив во кино леќа.Што можете се погледне повеќе професионални и сликата изгледа попривлечно.Компатибилност:Сите 48mm филтер леќа threads All 82mm леќа филтри, леќи капа, итн.Да МАТ КУТИЈА 85mm О Д Спецификација : Боја : Black Material : Metal Package вклучувајќи : 1pc XStep До Ring Note : Ако нема чекор-up прстен одговара за вашиот леќи на камерата е големина, може да се купи право големина адаптер прстен за префрлување во нашата продавница.

Кон својствата

Производи во категоријата