Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Qilmy Насмеани Пингвин Јога Мат Не се Лизга - Екстра Долги Тенки Вежба Душеци - 1 мм Дебел Висока Густина Соочи Мат за Мажи & Жени се Протега & Тонирање Вежбање

Qilmy Насмеани Пингвин Јога Мат Не се Лизга - Екстра Долги Тенки Вежба Душеци - 1 мм Дебел Висока Густина Соочи

DEN 887.52
 

Производот е достапен
Достапност

【ГОЛЕМИНА】Јога Мат за 71 инчен x 26 инчи,Тежина : 2 LB;На лесни фитнес мат е 1/25 инчен (1 mm), дебела и лесно може да се здипли во компактен правоаголник на 8.6 инчи x 1.4 инчи.Покрај тоа, ние подарите бесплатен јога складирање торба, која лесно можат да бидат ставени во вашата патна торба или куферот. 【ЗДРАВЈЕ МАТЕРИЈАЛ】Qilmy Јога мат е направен од природно дрво, гума и Микрофибер печатени површината.без ПВЦ, токсични plasticizers или штетни материи.Микрофибер материјал на suface мат и не-токсични природна гума на долу мат се ламинат заедно , двете се направени од високо квалитетна econ пријателски здрава и рециклира материјали. 【НЕ се ЛИЗГА ПОВРШИНА】површината велур материјал има одлични не се лизга и хигроскопна својства, и брзо може да се апсорбира пот за да се обезбеди безбедност и хигиена.Не се лизга природна гума долниот дел е издржлив и може да се влечат, висока температура, може да се спречи мат од лизгање на подот, и да се обезбеди доволно за амортизирање, што во голема мера се подобри вашата јога ефект. 【АТРАКТИВЕН МОДЕЛ】Нашата Напредна Технологија на Печатење прави овие душеци шарени и око-фаќање на кои може да се на крајот додадете повеќе мотивација и ентузијазам за да вашата јога вежби.Овие атрактивни модели, исто така, ќе freshen ќе се поставуваат во текот на вашата јога пракса!. 【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Користете влажна крпа за да ги исклучите дамка со ладна вода и благ детергент, а потоа исушете ја.Машина перат, ве молиме да не се изложуваат на сончева светлина, за долго време.Ако често се слајд надолу поради вашата испотени раце и нозе, или ако се прекинат бидејќи мат лизга низ подот за време на вежба јога, дали сте фрустрирани?Не се постави со лизгање и влажни јога душеци.Вежбање со ултра-меки велур материјал Јога Душеци за Подобри Перформанси!Силна и Durable This јога мат мерки 71" X 26" и е 1mm дебели.Двоен слој дизајн обезбедува за контрола на подот и заштита на горната површина.Мат обезбедува доволно количество на перница додека сеуште обезбедување на поддршка.Не-Slip The sueded текстура на мат беше создаден за да се спречи лизгање при извршување на јога пози но не е леплива на допир.Не се лизга на дното слој обезбедува сигурност дека вашите мат нема да се лизга надвор од под вас, без разлика во која поза сте ја вршат работата.Уникатен Микрофибер Coating The површината на овој мат е ултра-меки и удобни влага-wicking микрофибер што ја апсорбира потта и обезбедува подобри перформанси во секој тренингот.Уникатен кристално обложени микрофибер и не бледнее дигитални печатени шема, овој мат носи повеќе радост на вашата јога пракса.Мирис Free Unlike ПВЦ душеци на Qilmy Јога Мат, кои не се мирис и repels пот и мирис на свеж мирис, лесна за одржување, хигиена, јога мат.Ако наидат на проблеми, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ако не се како нив, можете да безусловно наплата.Вие не треба да се двоуми, сега кликнете на златна "Додади во Кошничка", Ние ќе ги пренесе тоа за вас во рок од 2 дена.

Кон својствата

Производи во категоријата