Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Air Управува Hydrostatic Тест Пумпа 5.000 PSI - Без Резервоарот

Air Управува Hydrostatic Тест Пумпа 5.000 PSI - Без Резервоарот

DEN 3359.76
 

Производот е достапен
Достапност

Воздухот Работи.Пренослив.Лесен.Робустен. 5.000 PSI Излез Притисок.Air Управува со Висок Притисок Hydrostatic Тест Пумпа способен за генерирање до 5.000 PSI хидрауличен притисок кога се снабдува со 100 PSI воздух диск.Единицата вклучува одборот филтер за воздух, воздухот регулатор на притисок, воздушен притисок мерач и пумпа за старт/стоп вентил; влезот течност цедилка; висок притисок мерач и притисок за ослободување вентил.Сите монтирани во стабилна нерѓосувачки челик носат рамка.Воздух диск врска 3/8" Чикаго спојка/3/8" NPT женски.Висок притисок штекер врска 1/2" NPT женски.

Кон својствата

Производи во категоријата