Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
VEVOR Хидраулична Моќ Единица двонасочни Хидраулична Пумпа 6 Четвртиот Хидраулична Пумпа Депонија Приколка 12V DC со Метални Резервоарот 3200 PSI Max

VEVOR Хидраулична Моќ Единица двонасочни Хидраулична Пумпа 6 Четвртиот Хидраулична Пумпа Депонија Приколка 12V

DEN 1838.40
 

Производот е достапен
Достапност

Specifications Certification?CE Certification Material на резервоарот : Metal Displacement на хидраулична пумпа : 0.Како моќ единица, ова е совршена замена пумпа за далечински хидраулични системи.Брзиот Почеток : Со својот моќен мотор, ова хидраулични електрична пумпа е брзо да се започне и брзо да се излез на нафта; тоа може да се обезбеди силна моќ за хидраулични системи како депонија приколки, депонија кревети и е во можност да ја заврши кревање во кратко време.5), и, исто така доаѓа со две дополнителни SAE (9/16") конектор за замена.Тоа е компатибилен со многу депонија приколки и двигатели и е директна замена за 12 V DC далечински контролирани хидраулични системи.Вториот олеснување вентил систем реализира контрола на надолен притисок, притисок компензира протокот на автоматски вентил на паѓање на брзото прилагодување.83 KW (Важечки за сите двојно моќ единица за 4, 6, 8, 10 quarts)Моторни напон : DC12 VFuel резервоарот : 6 LDouble актерска Моќ-Up/Моќ Down1500 PS Max Олеснување Поставување на Б port6 Четвртиот Метал Reservoir SAE # 1 Порт, Хоризонтална mount Hand одржа pendant со околу 15 стапки (4.Целосно Опрема Опремени со 6qt метални резервоарот, жичен далечински управувач за удобен долги употреба, на насобраните метрички конектор (M 18*1.Детали за производот : Нашата хидраулична пумпа е дизајниран со 12 V DC мотор (Моќ : 1.клучни Features Sturdy и Durablehydraulic пумпа за депонија приколка за да се избегне притисок над штета или екстремно под притисок.0 kw) и 6-четвртиот резервоарот.Две дополнителни SAE#6 конектори и една 15 ft далечинскиот управувач се вклучени во пакетот.Широка Примена : Оваа власт модул е широко се користат во stackers, мали и средни кревање платформи.5 метри) отстранување на кабелот и да почне solenoid Package Content1 × 6 Четвртиот двонасочни Хидраулични Pump1 × англиски Manual Several Поврзани Додатоци (Вклучувајќи Конектори).Брза Start The резервоарот е специјално дизајниран да не попуштат & течење под тешките ситуации.Олеснување Амбиент За Зголемување на Кревање Моќ на пристаниште)Номинална брзина : 2850 R/MINMotor моќ : 0.Широк Application Hydraulic отпад се користи во апликации каде проширување на хидрауличен цилиндар е потребно, камион задната врата лифт, режа лифт, депонија приколка, лифт камион, снег ора, антенски платформа, патни знаци, итн.Max олеснување на притисокот врз порта (SAE#6) е 3200 PSI, и за Б порта (SAE#6) е 1500 PSI; на проток е 2 GPM, и тоа е двојно дејство пумпа за двете моќ и енергија надолу.Лесен за Користење : Ова 12 V хидраулична моќ единица е целосно собрани однапред.На жици е едноставна и доаѓа со оперативни инструкции.Опремени со доживеете вентили, тоа автоматски го избегнува overpressure, безбеден и сигурен.1 ML/R, Важечки за сите двојно моќ единица за 4 6, 8, 10 quarts)Притисок олеснување вентил : 22 MPA (3200 PSI Max.

Кон својствата

Производи во категоријата