Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SHZOND 220V 2.2 KW Автомобил Лифт Хидраулична Моќ Единица 2.64 Галон Челик Резервоарот Хидраулична Пумпа 2950 PSI Прилагодлива Пумпа за Притисок Авто Автомобил Лифт (автомобил

SHZOND 220V 2.2 KW Автомобил Лифт Хидраулична Моќ Единица 2.64 Галон Челик Резервоарот Хидраулична Пумпа 2950

DEN 6495.84
 

Производот е достапен
Достапност

Автомобил лифт моќ единица напон : 220 V.Моќност : 2.2 KW.Мотор : 3 HP.Олеснување на Притисокот : 2950 PSI.Пумпа Зафатнина : 2.1 CC/Rev. Порти : SAE6. Резервоарот материјали : Челик.Резервоарот големина : 2.64 литри.Пумпа оценет проток : ≥4.5 (L / min).Единица е погоден за повеќето 2 и 4 пост лифтови се најде во авто поправка продавници и дилерите.Проток и притисок на водот се овозможи користење на повеќе апликации.Враќање порта се враќа масло назад во резервоарот.Тоа може да се користи за подигнување на автомобил поправка, тоа може да ви помогне лесно да се укине автомобил, тоа ќе биде добар помошник во вашата работа.Автомобил Лифт Хидраулична Моќ Единица 2.64 Литри Челик Резервоарот Хидраулична Пумпа 2950 PSI Прилагодлива Пумпа за Притисок Авто Автомобил Lift This автомобил лифт моќ единица погоден за депонија приколки, депонија камиони, rv е, брод лифтови, лифт гејтс, забавува камиони, wreckers, автомобил haulers и голем број на други апликации кои што бараат моќен и компактен хидраулична пумпа.Specification Voltage : 220 V.Моќност : 2.2 KW.Мотор : 3 HPRelief Притисок : 2950 PSIPump Притисок : Adjustable Pump Зафатнина : 2.1 CC/Rev Motor Брзина : 2850 RPMPump оценет проток : ≥4.5 (L / min) Ports : SAE6 Tank материјал : Steel Tank Големина : 2.64 gallons Mounting : Универзална, компатибилен со повеќето lifts Displacement : 0.129 Кубни Inches Inlet Порт : 14mm 18 SAEOutlet Порт : 14mm 18 SAEValving : Електромагнетниот Работа со вклучен далечинскиот кабелот set Package Content Car Лифт Хидраулична Моќ Единица x 1.

Кон својствата

Производи во категоријата