Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Happybuy Хидраулична Пумпа 220V Хидраулични Автомобил Лифт 2.2 KW со 10L Челик, Нафта Резервоарот, Резервоарот за Хидраулична Моќ Одделение за Поправка на Авто 2950PSI

Happybuy Хидраулична Пумпа 220V Хидраулични Автомобил Лифт 2.2 KW со 10L Челик, Нафта Резервоарот, Резервоарот

DEN 5519.76
 

Производот е достапен
Достапност

Детали за производот : Нашата хидраулична пумпа е дизајниран со 220 V мотор (Моќ : 2.2 kw) и 10-Литарски резервоар.Max олеснување притисок е 2950 PSI; тоа е една дејство пумпа за моќ и гравитацијата надолу.Лесен за Користење : Ова хидраулична моќ единица е целосно собрани однапред.На жици е едноставна и доаѓа со оперативни инструкции.Екстра конектори се нудат за замена.Сигурен Квалитет : На масло во резервоарот е издржлив како што е направена на здрав метал.Како моќ единица, ова е совршена замена пумпа за далечински хидраулични системи.Олеснување вентил за да се гарантира безбедно функционирање.Брзиот Почеток : Со својот моќен мотор, ова хидраулични електрична пумпа е брзо да се започне и брзо да се излез на нафта; тоа може да се обезбеди силна моќ за автомобил лифтови и е во можност да ја заврши кревање во кратко време.Широка Примена : Оваа власт модул е широко се користат за автомобил лифтови, мали и средни кревање платформи.Тоа е компатибилен со многу депонија приколки и двигатели и е директна замена за хидраулични системи.Подигнете Моќ Единица 3 HP 2.2 KW Хидраулична Моќ Единица 2950 PSI Автоматски Лифт Пумпи Челик Резервоарот 220 V Хидраулични Pump This е со висок квалитет единица која се користи од страна на многу ОЕМ е Како Ротари и се Наведнуваат Пакет.Единица е погоден за повеќето 2 и 4 пост лифтови се најде во авто поправка продавници и дилерите.Тоа може да се користи за подигнување на автомобил поправка, тоа може да ви помогне лесно да се укине автомобил, тоа ќе биде добар помошник во вашата работа.Производот има предности на сигурен квалитет, практично користење, долг работен век, и ние обезбеди добра услуга.Воин L900/L901 и L2400/L2410 Ceegos E-Плус L1000/L1100 /L2900/L2910 /L1 A00/L1 A11/L1 A09/L2 A90/L2 A91 L-2-45 D/L-2 C-45 D/L-2 C-40-ти години Feature Voltage : 220 V/60 HZ Моќ : 2.2 KW Мотор : 3 HP Порти : SAE6 Резервоарот материјали : Челик Олеснување Preassue : 2950 PSI Пумпа за Притисок : Прилагодлива Пумпа Зафатнина : 2.1 CC/Rev Резервоарот Големина : 10 L (2.64 литри) Моторни Брзина : 3400 ВРТЕЖИ во минута Пумпа оценет проток : ≥4.5 (L / min) Пумпа Тип : Хидраулични Зафатнина : 0.129 Кубни Инчи Влезот Порт : 1/4" 18 SAE Штекер Порт : 1/4" 18 SAE Монтажа : Универзална, компатибилен со најмногу лифтови Valving : Електромагнетниот Работа со вклучен далечинскиот кабелот за напојување поставување Applications Dump приколки, депонија камиони, rv е, брод лифтови, лифт гејтс, забавува камиони, wreckers, автомобил haulers и голем број на други апликации кои што бараат моќен и компактен хидраулична пумпа.

Кон својствата

Производи во категоријата