Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
VEVOR Хидраулична Моќ Единица 12 Volt Депонија Приколка Хидраулична Пумпа двонасочни 12 Четвртиот Хидраулична Пумпа Електрични и Хидраулични Цилиндри Пумпа со Месинг П?

VEVOR Хидраулична Моќ Единица 12 Volt Депонија Приколка Хидраулична Пумпа двонасочни 12 Четвртиот Хидраулична

DEN 7679.76
 

Производот е достапен
Достапност

Има 12-четвртиот цврсти метални резервоарот, мерач на притисок и почеток solendid.Оваа хидраулична пумпа е двојно дејство на моќност единица и за кревање и спуштање.Детали За Производот.5 метри)отстранување на кабелот.Сигурен Квалитет : депонија приколка пумпа е направен од здрав метал; на тој начин, на масло во резервоарот не е лесно да се бори или да бидат оштетени.Опремен со олеснување вентил, тоа може да се избегне overpressure, безбеден и сигурен.Рачни pendant со 15 стапки(4.0 kw), 12-четвртиот резервоарот и почнат електромагнетниот.Како моќ единица, ова е совршена замена пумпа за далечински хидраулични системи.Лесен за Користење : Нашата хидраулична моќ единица е целосно состави.Max олеснување на притисокот врз порта (SAE#6) е 3200 PSI, и за Б порта (SAE#6) е 1500 PSI; тоа е двојно дејство пумпа за двете моќ и енергија надолу.Брза Start The мотор е изграден да трае, и резервоарот е buit да не попуштат & течење под тешки услови.Целосен Сет Equipment Equipped со хидрауличен притисок колосек, која може точно да се прикажат притисок вредност и со далечинскиот управувач во долги употреба.5 метри)отстранување на кабелот.На жици е едноставна со оперативни инструкции.Брз Масло Output12 Четвртиот Метални Резервоарот стандард должност 12 V DC мотор; Хоризонтална монтажа; рачен pendant со 20-метарски отстранување на кабелот и да почне електромагнетниот.Тој е дизајниран со 12 V DC мотор кој може да обезбеди силна моќ за хидраулични системи како депонија приколки, forklifts, укинување на платформи, итн.Specification Quart : 12 Quart Reservoir : Метал Reservoir Motor напон : DC12 VActing : Двоен-acting Interface : sae6 Horizontal mount1500 PS Max Олеснување Поставување на Б port3200 PSI Max Олеснување Поставување на port Handheld pendant со 20-метарски отстранување на кабелот и да почне електромагнетниот.Хоризонтална монтажа.Високиот квалитет стартер обезбедува доживотно услуга време и брзо стартување за секое време.Широка Примена.Четвртиот : 12 Четвртиот.Детали за производот : Ова хидраулична пумпа е дизајниран со 12 V DC мотор (Моќ : 1. 12 Четвртиот двонасочни Хидраулична Моќ Единица со Хидраулични Gauge It има уникатни карактеристики, меѓу другите хидраулична моќ единица на пазарот, со моќен двонасочни хидраулични цилиндри пумпа и напредни месинг притисок колосек. 1500 PS Max Олеснување Поставување на Б порта.Најчесто се користи со отпад приколки, депонија камиони и така натаму.Брзиот Почеток : Со својот моќен мотор, ова хидраулични електрична пумпа е брзо да се започне и брзо да се излез на нафта; тоа може да се обезбеди силна моќ за хидраулични системи како депонија приколки, депонија кревети и е во можност да ја заврши кревање во кратко време.Четвртиот : 12 Quart Reservoir : Метал Reservoir Motor напон : DC12 VActing : Двоен-acting Connector : SAE6 (9/16")Хоризонтална mount1500 PS Max Олеснување Поставување на Б port3200 PSI Max.Олеснување Поставување на пристаништето.Глума : Двојно дејство.Олеснување Амбиент за Зголемување на Кревање Моќ на port Hand одржа pendant со 15 стапки(4.Резервоарот : Метални Резервоарот.На хидраулични мерач дава јасна вредност на притисокот и 15ft далечински ви овозможува да го контролирате во долга дистанца.

Кон својствата

Производи во категоријата