Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
KTI двонасочни 12V Хидраулична Пумпа - 3 Четвртиот

KTI двонасочни 12V Хидраулична Пумпа - 3 Четвртиот

DEN 9516.96
 

Производот е достапен
Достапност

Двонасочни моќ-up / енергија-надолу пумпа се продава со Премија Снабдување. 3200 PSI Max.олеснување амбиент за зголемување на кревање на моќ порта (SAE #6). 1500 PS Max.олеснување поставување на Б порта (SAE #6).Рачни далечински pendant со 15-метарски отстранување на кабелот и да почне електромагнетниот.Совршена замена пумпа за 12 VDC далечински контролирани депонија приколки, liftgates, и други хидраулични системи.Премиум Снабдување претставува KTI Хидраулика како врвен дистрибутер на нивните Хидраулична Моќ Единици.KTI е лидер во Хидраулична Моќ Единица (HPU) производство, познат за производство на квалитетни HPUs кои се високо ефикасни со ниско ниво на бучава емисии и нуди широк спектар на преместувања.Сите KTI хидраулика моќ единици се 100% целосно се проверуваат за да се строги тест спецификации.Овие тестови се обезбеди на нашите клиенти ќе добие сигурен, висок квалитет на хидраулична моќ единица која ќе се изврши и со хидраулична пумпа апликации.Секој KTI хидраулична пумпа вклучува 2-годишно производителот гаранција од денот произведени.Погледнете во документацијата на производот за гаранција повеќе детали и не контактирате ако имате било какви прашања.

Кон својствата

Производи во категоријата