Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
VEVOR Хидраулична Моќ Единица 12 Volt Депонија Приколка Хидраулична Пумпа двонасочни 6 Четвртиот Хидраулична Пумпа Електрични Хидраулична Пумпа со Месинг Притисок Мер?

VEVOR Хидраулична Моќ Единица 12 Volt Депонија Приколка Хидраулична Пумпа двонасочни 6 Четвртиот Хидраулична

DEN 6239.76
 

Производот е достапен
Достапност

Брзиот Почеток : Со својот моќен мотор, ова хидраулични електрична пумпа е брзо да се започне и брзо да се излез на нафта; тоа може да се обезбеди силна моќ за хидраулични системи како депонија приколки, депонија кревети и е во можност да ја заврши кревање во кратко време.Способни за брзо масло излез. Хоризонтална монтажа.Олеснување Поставување на пристаништето.Олеснување Амбиент за Зголемување на Кревање на Моќ порта.Резервоарот : Метални Резервоарот.Како моќ единица, ова е совршена замена пумпа за далечински хидраулични системи.0 kw) и 6-четвртиот резервоарот.На жици е едноставна со оперативни инструкции.Покрај тоа, ние ви нудиме 2 дополнителни SAE#6 конектори за замена.Глума : Двојно дејство. 6 Четвртиот двонасочни Хидраулична Моќ Единица со Хидраулични Gauge It има уникатни карактеристики, меѓу другите хидраулична моќ единица на пазарот, со моќен двонасочни хидраулични цилиндри пумпа и напредни месинг притисок колосек.Високиот квалитет стартер обезбедува доживотно услуга време и брзо стартување за секое време.Брз Масло Output6 Четвртиот Метални Резервоарот стандард должност 12 V DC мотор; Хоризонтална монтажа; рачен pendant со 20-метарски отстранување на кабелот и да почне електромагнетниот.Други делови : хидраулична пумпа, DC мотор, функција вентили и резервоар за нафта.На хидраулични мерач дава јасна вредност на притисокот и 15ft далечински ви овозможува да го контролирате во долга дистанца.Широка Примена : Оваа власт модул е широко се користат во stackers, мали и средни кревање платформи. 1500 PS Max Олеснување Поставување на Б порта.Широк Application It е широко се користат како енергија ресурси за кревање и туркање уреди.Здрав 3200 PSI Max.Specification Quart : 6 Quart Reservoir : Метал Reservoir Motor напон : DC12 VActing : Двоен-acting Interface : sae6 Horizontal mount1500 PS Max Олеснување Поставување на Б port3200 PSI Max Олеснување Поставување на port Handheld pendant со 20-метарски отстранување на кабелот и да почне електромагнетниот.Лесен за Користење : Ова хидраулична моќ единица е целосно состави.Најчесто се користи со отпад приколки, депонија камиони и така натаму.

Кон својствата

Производи во категоријата