Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
24V DC Напонски Регулатори на Текст 12V24V(9V-36V) Излез 24V Стабилизатори Батеријата Префрлување Напојување Автоматско Чекор до Чекор Надолу (18V-36V да 24V 10A)

24V DC Напонски Регулатори на Текст 12V24V(9V-36V) Излез 24V Стабилизатори Батеријата Префрлување Напојување

DEN 1922.40
 

Производот е достапен
Достапност

12 V24 V(9 V-36 V) да 24 V 1А-15 A Факултативна DC-DC Конвертори.Направени од Увезени Компоненти, и Пламен Retardant пластични Школка, High Transfer Ефикасност од 95% Max, Ниска Топлина Генерирана и Стабилни Перформанси.Лесен за Инсталација : Постојат четири жици,Црвена жица е за внесување + ;Црна жица е за текст ;Жолта жица е за излез + ;Црна жица е за излез -.Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и анти-прашина,се прегрее заштита,заштита од преоптоварување,во текот тековната заштита,може автоматски се вратат во нормална состојба.Ве молиме Имајте на ум : Со цел да се функционираше во кратки-коло заштита,ве молиме да се поврзете на спојување на текст страна; Постои обратна поларитетот заштита,ве молам, инсталирајте позитивните жица и негативни жица правилно.

Кон својствата

Производи во категоријата