Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Спортови и Активности на Отворено / 8x40 Висока Моќност Двоглед Компактен со Ноќно Преносни Водоотпорен BAK4 Призма FMC Леќа Бинокуларна за Птици Гледа Посета (Боја : Зел

Спортови и Активности на Отворено / 8x40 Висока Моќност Двоглед Компактен со Ноќно Преносни Водоотпорен BAK4

DEN 1149.60
 

Производот е достапен
Достапност

Водоотпорен Monocular : Ова HD водоотпорен, магла-доказ, прашина-доказ, shockproof monocular, изградена во објективот прашина маска и о-прстен запечатени оптика може да се спречи леќа од прашина/влага/остатоци, обезбедува живеење водоотпорен функција, погодни за повеќето временски услови и животната средина(забелешка : тоа не може да се користи во поројниот дожд за долго време или потопено во вода).Компактен Покрив Призмата 8x40 Бинокуларна : 8 X моќ зголемување и големи поле на гледање, специјално дизајнирани за активности на отворено како на пример, качување, пешачење, возење, гледајќи дивиот свет и сценографијата.Оваа власт, исто така, може да се користи за гледање на големи фаза игра, вокален концерт, на фудбалски натпревар, итн.Издржливи Рамка и Гумени Оклопи : Неговата тесна монтирање заштита го прави употребливи да го издржат најтешките временските услови.Шок-апсорбирање на гумени оклопи за максимална заштита.На Двоглед може да донесе јасна визија во слаба светлина состојба, но не и во не целосно во темнина.Совршен за концерти во текот на ноќта.HD Визија со Квалитетот Оптика : BAK4 Призма и Целосно Мулти-обложени леќи гаранција на клучните елементи на HD визија, посветла видите и јасни слики.Совршен за птици гледа, концерти и спорт.Двоглед за Возрасни & Деца : Нашата HD двоглед совршено се вклопуваат возрасни и некои деца,тоа доаѓа со прилагодливи пресврт-up eyecups за удобно користење со очила или без.На двоглед лесно да се фокусира за да се добие јасна слика, многу едноставно да се работи дури и од страна на децата. ★Задоволни-Ако не сте задоволни со купување искуство, само нас контакт и да ни кажете што можеме да направиме за да го реши проблемот!Ако производ не ги исполни вашите очекувања или не одговара на описот, ние ќе го замени производот или враќање 100% од парите за вас.Еве како да се фокусирате се : 1 : да ја Затворите вашата десното око-фокус со левото и ротирање на централната knob додека сликата е јасна.2 : Затвори ги левото око-rotate право окуларот knob се додека сликата не се остри и јасни.Спецификации : Модел : 8x40 Magnification : 8 XObjective Дијаметар : 40mm Eyepiece Дијаметар : 25mm Prism Материјал : BAK4 Field на гледање : 5°Поле : 140m/1000m Focus Режим : Централна Focus Package : 1 x Двоглед.

Кон својствата

Производи во категоријата