Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Спортови и Активности на Отворено / 8x42 Двоглед, Висок Напојува Бинокуларна Компактен Преносни Бинокуларна со Јасни Слаба Светлина Ноќ Визија за Птицата Гледа Отво?

Спортови и Активности на Отворено / 8x42 Двоглед, Висок Напојува Бинокуларна Компактен Преносни Бинокуларна

DEN 1680.00
 

Производот е достапен
Достапност

Висок Квалитет : Трајни тело со гумени оклопи за шок-отпор, анти-пропадна, цврст стисок.Одлична структурен дизајн и прецизност собранието го направи тоа настапи и во прашина отпор.Оваа бинокуларна е-мора да има опрема за активности на отворено.Јасна Визија : Нашата двоглед функција Висок квалитет BAK4 призми и целосно мулти-слој обложени леќи, тоа е дизајниран со 8 X Висока моќност зголемување и 42mm широк-аглеста биг цел леќа, големи eyepieces ви нуди широко поле на гледање кога гледате светот, ви дава најголем уживање.Компактен и Лесен : Нешто моќен но компактен двоглед се она што повеќето луѓе го сакаат, така што тие не се добие crick во врат носеа во текот на целиот ден.Уште поважно, кога ќе се спореди со слични компактен двоглед, ќе најдете дека овие двоглед " големина е најмногу удобно се вклопуваат за вашата рака од другите.Лесно Да се Фокусираат : центарот фокус knob е надградена со големи тркала гарантираат брз и висока прецизност фокусирање.Истовремено овозможувајќи и eyepieces за да го калибрирате одделно за појасен преглед.Па не гледате сонцето со овој бинокуларна или дури и со голо око, тоа ќе предизвика трајно око штета.За нас : Нашата цел е да ви овозможи да живеат подобар живот дома и да ги елиминираат заморот на ден.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме среќни да помогнеме. ★Задоволни-Ако не сте задоволни со купување искуство, само нас контакт и да ни кажете што можеме да направиме за да го реши проблемот!Ако производ не ги исполни вашите очекувања или не одговара на описот, ние ќе го замени производот или враќање 100% од парите за вас.Еве како да се фокусирате се : 1 : да ја Затворите вашата десното око-фокус со левото и ротирање на централната knob додека сликата е јасна.2 : Затвори ги левото око-rotate право окуларот knob се додека сликата не се остри и јасни.Спецификации : Зголемување : 8 XObjective Дијаметар : 42mm Eyepiece Дијаметар : 22mm Prism Материјал : BAK4 Field : 369ft/1000yds Focus Режим : Централна Focus Package : 1 x Двоглед.

Кон својствата

Производи во категоријата