Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Спортови и Активности на Отворено / 10x50 Висока Моќност BAK4 Призма FMC Леќата Двоглед Компактен со Ноќно Живот Водоотпорен Бинокуларна Птица Гледа Посета

Спортови и Активности на Отворено / 10x50 Висока Моќност BAK4 Призма FMC Леќата Двоглед Компактен со Ноќно Живот

DEN 897.60
 

Производот е достапен
Достапност

Водоотпорен Двоглед : Ова HD водоотпорен, магла-доказ, прашина-доказ, shockproof monocular, изградена во објективот прашина маска и о-прстен запечатени оптика може да се спречи леќа од прашина/влага/остатоци, обезбедува живеење водоотпорен функција, погодни за повеќето временски услови и животната средина(забелешка : тоа не може да се користи во поројниот дожд за долго време или потопено во вода).Професионални Висок Напојува Двоглед : Двоглед со 20 X висока моќност зголемување и 50mm цел леќа.Совршен двоглед за птицата гледа, концерти, фудбал, качување, пешачење, возење, гледајќи дивиот свет и сценографијата.Тоа, исто така, има повисока резолуција, поголема светлина и мини нарушување, обезбедува светла и остри слики без боја разлика.Јасно Слаба Светлина Визија : На Двоглед може да донесе јасна визија во слаба светлина состојба, но не и во не целосно во темнина.Совршен за Концерти во текот на ноќта.HD Супериорен Оптика : Најдобри 50mm, целосно мулти-слој облоги зелена филмот цел леќа и 22mm окуларот, Големи smart фраза BAK4 призма, гаранција на клучните елементи на оптички уред, направете вашиот поглед посветла, појасни и да даваат јасни слики.Одличен Услугата на Купувачи : Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил и ние може да ви помогне да го реши проблемот.Сите пораки ќе се одговори во рок од 24 часа.Ако ви треба да се користи производот итно, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе го организира итен изразат за вас. ★Задоволни-Ако не сте задоволни со купување искуство, само нас контакт и да ни кажете што можеме да направиме за да го реши проблемот!Ако производ не ги исполни вашите очекувања или не одговара на описот, ние ќе го замени производот или враќање 100% од парите за вас.Еве како да се фокусирате се : 1 : да ја Затворите вашата десното око-фокус со левото и ротирање на централната knob додека сликата е јасна.2 : Затвори ги левото око-rotate право окуларот knob се додека сликата не се остри и јасни.Спецификации : Модел : 10x50 Magnification : 10 XObjective Дијаметар : 50mm Eyepiece Дијаметар : 22mm Prism Материјал : BAK4 Field на гледање : 6.8°Поле : 168ft/1000yds Focus Режим : Централна Focus Package : 1 x Двоглед.

Кон својствата

Производи во категоријата