Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Спортови и активности на отворено / 7x35 Двоглед за Деца, Трајни Двоглед со Ноќно Преносни Живот Компактен Водоотпорен Двоглед BAK4 Призма FMC Леќата Двоглед за Возрасни

Спортови и активности на отворено / 7x35 Двоглед за Деца, Трајни Двоглед со Ноќно Преносни Живот Компактен Водоотпорен

DEN 1322.40
 

Производот е достапен
Достапност

Лесно Да се Фокусираат : центарот фокус knob е надградена со големи тркала гарантираат брз и висока прецизност фокусирање.Истовремено овозможувајќи eyepieces за да го калибрирате одделно за појасен преглед.Па не гледате сонцето со овој бинокуларна или дури и со голо око, тоа ќе предизвика трајно око штета.Професионален Високо Моќни Двоглед : Дизајниран со 7 X моќ зголемување, 35mm цел леќа добро за брзо се движат предмет, се идеални за птицата гледа, возење, спортски настани.Издржливи Рамка и Гумени Оклопи : Неговата тесна монтирање заштита го прави употребливи да го издржат најтешките временските услови.Шок-апсорбирање на гумени оклопи за максимална заштита.На Двоглед може да донесе јасна визија во слаба светлина состојба.HD Визија со Квалитетот Оптика : BAK4 Призма и Целосно Мулти-обложени леќи гаранција на клучните елементи на HD визија, посветла видите и јасни слики.Совршен за птици гледа, концерти и спорт.Тоа може да се користи во текот на ноќта, но не и во целосна темнина.Погоден за концерти, опера, посета и астрономски гледање.Јасно Слаба Светлина Визија : На Двоглед може да донесе јасна визија во слаба светлина состојба, но не и во не целосно во темнина.Совршен за Концерти во текот на ноќта. ★Задоволни-Ако не сте задоволни со купување искуство, само нас контакт и да ни кажете што можеме да направиме за да го реши проблемот!Ако производ не ги исполни вашите очекувања или не одговара на описот, ние ќе го замени производот или враќање 100% од парите за вас.Еве како да се фокусирате се : 1 : да ја Затворите вашата десното око-фокус со левото и ротирање на централната knob додека сликата е јасна.2 : Затвори ги левото око-rotate право окуларот knob се додека сликата не се остри и јасни.Спецификации : Модел : 7x35 Magnification : 7 XObjective Дијаметар : 35mm Eyepiece Дијаметар : 24mm Field на гледање : 8°Призмата Материјал : BAK4 Field : 157m/1000m Waterproof Ниво : Живот Waterproof Package : 1 x Двоглед.

Кон својствата

Производи во категоријата