Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Среден запад Домови за домашни Миленици Еден и Двојно Вратата Фази на Животот, Куче Гајба, Вклучува Послужавник, Земјата Заштита Ролери Нозе & Divider Panel

Среден запад Домови за домашни Миленици Еден и Двојно Вратата Фази на Животот, Куче Гајба, Вклучува Послужавник,

DEN 1392.48
 

Производот е достапен
Достапност

Двојна врата виткање метал куче гајба, Фази на Животот мерки 30 L x 19 W x 21 H инчи и е погодна за средни куче раси.Разновиден 2-врата куче гајба вклучува БЕСПЛАТНО divider панел, трајни куче фах, носејќи се справи, "roller" нозе за заштита на подови и "среден запад Гаранција за Квалитет" 1-година Производителот.Забелешка, ние производство на i Crate и Фази на Животот, Куче Гајба.Главната разлика е Фази на Животот е направен од потешки мерач челик и има построги жица mesh што го прави посилна од i Crate.Две тешки слајд-топ брави (на врата) безбедно заклучување куче гајба врата во место за одржување на вашето куче безбедно во своите миленичиња дома.Лесно собранието и преносни куче гајба ; се Поставува во секунди w/ нема потребни алатки за собирање и куче гајба огради станот за практично складирање или патување.Издржлив дизајн создава безбедно место за вашиот миленик додека сте подалеку и да обезбедува за вашето куче е instinctual "den" инстинкти.Патентирана заоблени ивици клипови во голема мера се намали можно остра-поени вашето куче е празна кутија за побезбеден искуство за вас и вашето куче.Две вратите за лесен пристап до вашето домашно милениче внатре или преку традиционалните пред вратата или од страната на втората врата.Куче гајба доаѓа до вас опремени со секоја функција може да се мисли на : композитен пластични пан за лесно расчистување во случај на несреќа; пластични сметководствена рачка за да го движите куче гајба од една локација до друга удобно; безбедно и сигурно слајд гром резиња за безбедност и безбедноста на домашно милениче внатре и мебел од надвор; и што е најважно divider панел за употреба додека вашето кученце е се уште расте.Димензии : 30" x 21" x 24" Една гајба дава лична, ден-како простор за вашето куче за да се јавите на сопствената, и тоа, исто така, помага со housebreaking, медиокритет обука, како и намалување на несаканите однесувања како џвакање и лае.Изберете гајба што ќе се обезбеди соодветен простор кога вашето куче достигнува својот' полн, возрасни големина, се доволно големи за да се застане, без да комат и да легнете со нозете испружени.Сепак, воопшто не купи гајба дека е премногу голем-тоа нема да се даваат чувство на сигурност и безбедност, кои куче ужива во правилно големина гајба.Додека кучето е куче, на гајба може да биде премногу голем, водечки него да се елиминира во еден крај потоа оди до другиот крај на спиење; divider панели се дизајнирани да се реши овој проблем!.

Кон својствата

Производи во категоријата