Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Usra Светлина 2-8-2 Дцц Звук Вредност Опремени Локомотива - Унија Пацифик #2492 W/Среден Тендер - ХО Скала

Usra Светлина 2-8-2 Дцц Звук Вредност Опремени Локомотива - Унија Пацифик 2492 W/Среден Тендер - ХО Скала

DEN 967.20
 

Производот е достапен
Достапност

Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Внимавајте на правецот на вашиот воз.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Usra светлина 2-8-2 ДЦЦ звук вредност опремени локомотива - Унија Пацифик #2492 W/среден тендер - ХО скала.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Се соберат на патеката со туркање заедно.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Оперативен светлата N Скала Реден Број 78998).Првиот чекор knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Приклучок на напојување.Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Отстранување на црна остатоци е нормално.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Останатите карактеристики вклучуваат прецизност мотор, E-Z Колега марк II couplers, оперативни светлата и копија светлина, умре-фрлија котел и шасија и RP 25 тркала контури.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.Стави на локомотива на патеката и да се кандидира на тркалата напред и назад преку терминал rerailer песна.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени Во.Се тркала за нумера?.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Бидете сигурни дека железнички и joiners се седи правилно.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Ако ова е случај, Отстранете Го Напојување Веднаш.Потоа – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Работи подобро по неколку часа на пауза во времето.Проверете дали сите тркала се на патеката.Не користите здрав растворувачи, тие може да ја оштетат пластика - користете песна почиста.

Кон својствата

Производи во категоријата