Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бахман Возови - USRA 0-6-0 Локомотива w/ЧАД & ПАДИНА ТЕНДЕР - B & О

Бахман Возови - USRA 0-6-0 Локомотива w/ЧАД & ПАДИНА ТЕНДЕР - B & О

DEN 2820.96
 

Производот е достапен
Достапност

По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.На 0-6-0 обезбеди добар баланс на моќ, флексибилност и економија.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Чиста тркала и чистење на патеката се обезбеди добар електричен контакт.Напојување.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Терминал/Rerailer.Локомотива.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Отстранување на црна остатоци е нормално.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени ВО.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.Работи подобро по неколку часа на пауза во времето.Се соберат на патеката со туркање заедно.Е снабдувањето со електрична енергија вклучен во живо receptacle?.E-Z Колега Марк II couplers.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Бидете сигурни дека железнички и joiners се седи правилно.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.На 0-6-0 обезбеди добар баланс на моќ, флексибилност и економија.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Се тркала за нумера?.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Ако се движи наназад кога контролите укажуваат напред, го запре возот.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори.Опис на производот Голем број на 0-6-0 локомотиви беа произведени во сад, поголемиот дел од нив се користи како switchers.

Кон својствата

Производи во категоријата