Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бахман Парна Локомотива, Prototypical боја шема

Бахман Парна Локомотива, Prototypical боја шема

DEN 2667.36
 

Производот е достапен
Достапност

Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).Отстранување на црна остатоци е нормално.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.Брзина Контролер.Потоа – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.Се соберат на патеката со туркање заедно.Ако се движи наназад кога контролите укажуваат напред, го запре возот.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Е жици безбедни?.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Не употребувајте челична волна да се чисти вашиот пат.Терминал/Rerailer.По 24 часа на употреба, светлина за подмачкување не е потребно да се задржи воз во врвни оперативен состојба.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Напојување и контрола на брзината се plug and play (репродуцирај); нема алатки се потребни.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.Е песната правилно да се седи во железничкиот joiner?.Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Оперативен Светла.Ако автомобили ќе не двојка, проверка за да бидете сигурни автомобили не се позиционирани над uncoupling магнет или паркирани на крива.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.Врши Најдобри на 18" Радиус на Кривините или Поголема.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.ХО Скала : 1 : 87.Стави на локомотива на патеката и да се кандидира на тркалата напред и назад преку терминал rerailer песна.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Автомобили (Возен Парк).Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени ВО.Напојување.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Чиста тркала и чистење на патеката се обезбеди добар електричен контакт.По проверка сè внимателно, продолжи со работата.

Кон својствата

Производи во категоријата