Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Вилијамс Од Бахман - БОЛДВИН 4-6-0 ПАРНА ЛОКОМОТИВА - ЧЕСАПИК & ОХАЈО - О Скала

Вилијамс Од Бахман - БОЛДВИН 4-6-0 ПАРНА ЛОКОМОТИВА - ЧЕСАПИК & ОХАЈО - О Скала

DEN 1200.00
 

Производот е достапен
Достапност

Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Тогаш – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Е песната правилно собрани?.Се тркала за нумера?.Опис на производот Болдвин 460 Парна Локомотива Чесапик и Охајо О Скала.Проверете дали сите тркала се на патеката.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Внимавајте на правецот на вашиот воз.За да бидете сигурни дека имате доволно работна соба, направете тест патеката распоред од страна на лабаво ставање на песната во саканата конфигурација.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Напојување и контрола на брзината се plug and play (репродуцирај); нема алатки се потребни.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Ако автомобили ќе не двојка, проверка за да бидете сигурни автомобили не се позиционирани над uncoupling магнет или паркирани на крива.Приклучок на напојување.Тогаш едноставно да го исклучите, флип, и повторно да го вклучите за терминал жица со терминалот rerailer песна.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Вашиот поставите можат да бидат опремени со E-Z Колега magnetically управувана зглоб couplers, кои ви дозволуваат да вршат вистински железничката префрлување и двор операции.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Е песната правилно да се седи во железничкиот joiner?.Листа на Компоненти.Првиот чекор knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Карактеристики Опфаќаат : Моторот И Тендер Должина, 18.Не употребувајте челична волна да се чисти вашиот пат.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Терминал/Rerailer.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Карактеристики Опфаќаат : Моторот И Тендер Должина, 18.Отстранување на црна остатоци е нормално.Е жици безбедни?.

Кон својствата

Производи во категоријата