Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Prairie 2-6-2 Парна Локомотива & Тендер - CB&П #2090 - N Скала

Prairie 2-6-2 Парна Локомотива & Тендер - CB&П 2090 - N Скала

DEN 2053.20
 

Производот е достапен
Достапност

Умре фрлија шасија, и метал парапети.emoval на црна остатоци е нормално.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Конечно – приклучок за поврзување жица од напојување во џек на брзина контролер означени Во.N скала 1 : 160.Следната прикачите терминал жица за брзина контролер со приклучување во, каде што вели Да ги Пратите.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.E-z Колега Марк II спојка на тендер.Стави на локомотива на патеката и да се кандидира на тркалата напред и назад преку терминал rerailer песна.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Неговата ефикасност при високи брзини остави многу да се извојува, сепак.Брзина Контролер.

Кон својствата

Производи во категоријата