Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бахман Индустрии Болдвин 52 Возачот 4-6-0 Дцц Подготвени Локомотива - Тексас Пацифик #316 - (1: 87 ХО Скала)

Бахман Индустрии Болдвин 52 Возачот 4-6-0 Дцц Подготвени Локомотива - Тексас Пацифик 316 - (1: 87 ХО Скала)

DEN 4646.40
 

Производот е достапен
Достапност

Бидете внимателни дека железнички joiners не се лизга под воз без правилно поврзување.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Брзина Контролер.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.Чиста тркала и чистење на патеката се обезбеди добар електричен контакт.Внимавајте на правецот на вашиот воз.E-z Колега Марк II couplers.Е снабдувањето со електрична енергија вклучен во живо receptacle?.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Е жици безбедни?.По 24 часа на употреба, светлина за подмачкување не е потребно да се задржи воз во врвни оперативен состојба.Работи подобро по неколку часа на пауза во времето.Терминал Жица.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Приклучок на напојување.Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Напојување.Болдвин 52" Возачот 4-6-0 ДЦЦ подготвени локомотива - Тексас Пацифик #316 - ХО скала.Се тркала за нумера?.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Е песната правилно собрани?.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.За да бидете сигурни дека имате доволно работна соба, направете тест патеката распоред од страна на лабаво ставање на песната во саканата конфигурација.Инсталирање на под-песна магнет, ако вашето поставување доаѓа со еден.На Болдвин десет Вилер го врати на нашата линија во ДЦЦ-подготвени 52" верзија на Драјверот дека има 8-пински приклучок подготвени за ДЦЦ декодер инсталација на вашиот избор.Не употребувајте челична волна да се чисти вашиот пат.Бидете сигурни дека железнички и joiners се седи правилно.

Кон својствата

Производи во категоријата