Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бахман Возови - PRAIRIE 2-6-2 Локомотива w/ЧАД & ТЕНДЕР - ЈУЖНА (зелено) - ХО Скала

Бахман Возови - PRAIRIE 2-6-2 Локомотива w/ЧАД & ТЕНДЕР - ЈУЖНА (зелено) - ХО Скала

DEN 4320.00
 

Производот е достапен
Достапност

Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Спојување на два автомобили со E-Z Колега couplers е толку лесно како туркајќи ги заедно, кога тие не се во текот на под-песна магнет.Е снабдувањето со електрична енергија вклучен во живо receptacle?.E-Z Колега Марк II couplers.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.Опис на производот Во раните 1900-ти 2-6-2 парни локомотиви почнаа да се појавуваат долж железничката линии кои трчаа по фарми и областите на среден prairies.Се одлучи каде да го поставите вашиот воз – сува, цврста, рамна површина работи најдобро!.Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Внимавајте на правецот на вашиот воз.Ако вашето поставување доаѓа со тендерот, закачите на локомотивата.Не употребувајте челична волна да се чисти вашиот пат.Не се обидувајте да го поврзете автомобили кога поставен во текот на под-песна магнет.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.

Кон својствата

Производи во категоријата