Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Бахман Индустрии Болдвин 52 Возачот 4-6-0 ДЦЦ Подготвени Локомотива - B&О #1357 - (1:87 ХО Скала)

Бахман Индустрии Болдвин 52 Возачот 4-6-0 ДЦЦ Подготвени Локомотива - B&О 1357 - (1:87 ХО Скала)

DEN 4702.08
 

Производот е достапен
Достапност

На Болдвин Десет Вилер го врати на нашата линија во ДЦЦ-подготвени 52" верзија на драјверот дека има 8-пински приклучок подготвени за ДЦЦ декодер инсталација на вашиот избор.Е жици безбедни?.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Ова може да предизвика воз derailments и електрични кола прекини.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Се тркала за нумера?.Работи подобро по неколку часа на пауза во времето.Да uncouple E-Z Колега couplers, стоп два couplers директно преку под-песна магнет.ХО Скала 1 : 87.Листа на Компоненти.Ако вашиот постави не дојде со една, магнети се достапни одделно (ХО Реден Број 78999; N Скала Реден Број 78998).E-Z Колега Марк II couplers.Умре-фрлија шасија и E-Z Колега Марк II couplers. Локомотива.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Приклучок на напојување.Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Брзината контролер е способен за дополнување еден додаток во исто време.Оперативен Светла.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.

Кон својствата

Производи во категоријата