Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
LSHDAT 2 парчиња ЛЕД Царинење Светлина Паркинг Крушка Светилка H6W BAX9S 64132 Canbus Нема Грешка,за Audi TT A8 D2 A6 C7 A4 Б5 Б6

LSHDAT 2 парчиња ЛЕД Царинење Светлина Паркинг Крушка Светилка H6W BAX9S 64132 Canbus Нема Грешка,за Audi TT

DEN 1108.80
 

Производот е достапен
Достапност

[LED светилки имаат терминали "+" и "-"] Ако LED сијалица не светне, само ги ротирате тоа 180 степени да се јават на поларитетот на LED сијалица, кој е лесно да се инсталира и plug and play. [Материјал] Направен од високо-квалитетни материјали, висока температура отпор, ' рѓа отпорност, отпорност, ниска потрошувачка на енергија, како и подолг живот. [Животниот век] До 50.000 часа, 360-степен на светлината-емитирачки агол, нема мртви краеви, ултра-лесни да се направи вашиот автомобил да изгледа нов алуминиумски дизајн на каросерија, топлина дисипација подобро од останатите светилки.Примена : кочница светла, опашка светла, итн, Кога го местите пак јачина на светилка, оптоварување отпорник или светкави реле може да се бара да се спречи прекумерна да трепка.Ве молиме внимателно да се провери кориснички прирачник или оригиналниот сијалица број за да се потврди пред ставање на ред.Ако имате било какви други прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе бидеме во вашата услуга во било кое време.Пакет Вклучуваат:2 парчиња ЛЕД Царинење Lights Work За Ауди : ТТ /A8 D2 A6 C7 A4 Б5 Б6 Производ Функција:1.Предмет Тип : Паркинг Светла/Царинење Lights3.Приклучок Тип : H6 W(BAX9 S,64132)4.Бои : Бела/Кристално Сино/Жолта/Red5.Моќност : 2 W6.Напон : DC 9-18 V7.LED Чип : 6 SMD 3030 Чип(Од 1,5 W/SMD)8.Прозрачна Флукс : 600 LM9.Животниот Век : 50000 Hours10.Canbus не error This објект LED сијалица ќе го замени акции халоген стакло сијалица.Ниска температура,ниска потрошувачка на енергија,висока осветленост.Додадете стил и заличи вашето возило.Супер-светли Led диоди се многу посветла од оригиналниот блескаво светилки.

Кон својствата

Производи во категоријата