Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
LSHDAT 2 парчиња ЛЕД Царинење Светлина Паркинг Крушка Светилка W5W T10 194 Canbus,за Алфа Ромео 145 146 147 GTV Spider 159 Brera 2006-2010

LSHDAT 2 парчиња ЛЕД Царинење Светлина Паркинг Крушка Светилка W5W T10 194 Canbus,за Алфа Ромео 145 146 147

DEN 1860.00
 

Производот е достапен
Достапност

[LED светилки имаат терминали "+" и "-"] Ако LED сијалица не светне, само ги ротирате тоа 180 степени да се јават на поларитетот на LED сијалица, кој е лесно да се инсталира и plug and play. [Материјал] Направен од високо-квалитетни материјали, висока температура отпор, ' рѓа отпорност, отпорност, ниска потрошувачка на енергија, како и подолг живот. [Животниот век] До 50.000 часа, 360-степен на светлината-емитирачки агол, нема мртви краеви, ултра-лесни да се направи вашиот автомобил да изгледа нов алуминиумски дизајн на каросерија, топлина дисипација подобро од останатите светилки.Примена : кочница светла, опашка светла, итн, Кога го местите пак јачина на светилка, оптоварување отпорник или светкави реле може да се бара да се спречи прекумерна да трепка.Ве молиме внимателно да се провери кориснички прирачник или оригиналниот сијалица број за да се потврди пред ставање на ред.Ако имате било какви други прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе бидеме во вашата услуга во било кое време.Пакет Вклучуваат:2 парчиња ЛЕД Царинење Lights Work За Алфа Romeo : 145(1995-2001)146(1995-2001)147(2005-2010)GTV(1995-2005)Spider(1995-2010)159(2005-2012)Brera(2006-2010)Производ Функција:1.Предмет Тип : Прием Светла/Паркинг Lights3.Приклучок Тип : W5 W(T10,168,194,2825)4.Бои : Бела/Кристално Сино/Жолта/Сина/Red/Златниот/Pink5.Моќност : 3 W6.Напон : DC 9-18 V7.LED Чип : 9 SMD 3030 Чип(Од 1,5 W/SMD)8.Прозрачна Флукс : 900 LM9.Животниот Век : 50000 Hours10.Canbus не error This објект LED сијалица ќе го замени акции халоген стакло сијалица.Ниска температура,ниска потрошувачка на енергија,висока осветленост.Додадете стил и заличи вашето возило.Супер-светли Led диоди се многу посветла од оригиналниот блескаво светилки.

Кон својствата

Производи во категоријата