Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TuningPros LEDPL-1157-WS9 Паркинг Светлината LED Светилки 1157, 9 SMD LED Бела 2-pc Сет

TuningPros LEDPL-1157-WS9 Паркинг Светлината LED Светилки 1157, 9 SMD LED Бела 2-pc Сет

DEN 263.76
 

Производот е достапен
Достапност

Еден пар (сет од 2) Паркинг Светлина 1157 LED Светилки ; Боја : Бела. 100% сосема нов долготрајни LED; За DC 12 volts само.Овозможи ноќ возење за да биде побезбеден, дејствува како предупредување за полагање-од возила.Животен век до 100,000 часа.Шок Plug Може да бара на товар отпор за инсталација.Спецификации и Карактеристики : Еден Пар (Сет од 2) Паркинг Светлина 1157 LED Светилки Тип и Боја : 9 SMD LED Бела 100% Сосема Нов Објект Долготрајни LED и Оптоварување Контакт База За DC 12 Volts Само Лесно да се Инсталира и Чисти Овозможува Ноќ Возење за да биде Побезбеден, Дејствува како Предупредување за Полагање-од Возила Животен Век до 100,000 Часа Итно "НА" Обезбедува Побрзо Времето за Одговор Од Блескаво Светилки Шок & Вибрации Отпорни и Инстант/Исклучување Време на Одговор.Plug & Play Тип Тековната влечење (приближно 180m A) Ниска Топлина и Ниска Потрошувачка На Сијалицата Боја е Транспарентен Јасно Кога Надвор и да го покаже на Белата Боја Кога го Вклучите Може да Бара на Товар на Корозија(не се вклучени) за Инсталација или Dashborad Јачина на Светлината Ќе биде "За"(Бидејќи на LED Низок Отпор) **Оваа крушка најчесто се користат за водење на светлината, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина, стоп светло, Обратна светлина, кочница светлина, паркинг светлина, sidemarker, направете резервна копија на светлината, Куполата Светла, Табличка, од Страна на Маркерот Светла, мулти апликација итн.** Крстот Референца 1157 Го Замени 1016 1034 1152 1154 1157 1158 1493 2057 2357 2396 3497 7528 (Dual) 3496 2040 1895 1445 1816 1889 1893 2397 7225 (За Повикување Само).

Кон својствата

Производи во категоријата