Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Wcnsxs 2 ПАРЧИЊА T10 W5W 27 SMD LED Автомобил Внатрешни работи Читање Светлина Паркинг Светилка 168 2825 27SMD Canbus Авто Оптоварување Опашка Страна Сијалица Бела DC 12V

Wcnsxs 2 ПАРЧИЊА T10 W5W 27 SMD LED Автомобил Внатрешни работи Читање Светлина Паркинг Светилка 168 2825 27SMD

DEN 1073.52
 

Производот е достапен
Достапност

【Супер Светло】360° осветлување агол со HD проекторот.за 4 X посветла од Халоген сијалица.ниска топлина,енергија-заштеда на енергија и многу подолг животен век.Ве молиме да флип на сијалицата хоризонтално ако не светне за да одговара на + и - поларитетот. 【Долг животен век】направени од Високо-квалитетни материјали, добри топлина дисипација.Побезбеден од халоген светилки, со живот до 30.000 часа (една година гаранција), може да се намали на време и пари потребни за чести сијалица замени. 【Лесна Инсталација】Лесно да го инсталирате, нема потреба за да ги промените оригиналниот автомобил пат, plug and play.Флип на сијалицата хоризонтално ако не светне за да одговара на и - поларитетот. 【Широк спектар на апликации】се Применуваат со возило ентериер и екстериер авто делови на повеќето автомобил, ЏИП, камион,или комбе како возило Опашка Светла, Стоп Светилка,Сопирачките, Светлата, Пак Сигнали Светла, Задни светла, Обратна Светлата Страна Маркер Светла, , Резерви Светлата и Внатрешни работи RV Camper Светилки. 【Квалитет по-продажбата на】Ако постои било каков проблем во користењето на производот, ве молиме слободно да се консултирате со нас.Ако производот е не-вештачки проблеми со квалитетот во рок од една година, ние ќе се овозможи и слободно одржување и замена на услуги. 1.Шок и вибрации resistant2. Последните 100 пати подолго од стандардните светилки, должината на животниот век повеќе од 80, 000 hours3. Ниска топлина,Ниска моќност consumption4.Лесно да се инсталира,директна замена за вашите акции bulbs5.100% безбеден за употреба на Возила и boats Note : Тоа е природата на LED светилки да имаат различни актуелни црпи од акции халоген светилки.За некои автомобили овој тековната нерешено разлика може да предизвика "крушка out", предупредувања или брзо blinkers.Ова е нормално и не се должи на дефект.За да се поправи ова ќе треба да ги инсталирате овие 50 W6o Hm оптоварување отпорници за да се балансираат од тековната нерешено.

Кон својствата

Производи во категоријата