Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Canson Цртање Подлога Ми-Teintes, 12X16, Боите Можат Да Се Разликуваат

Canson Цртање Подлога Ми-Teintes, 12X16, Боите Можат Да Се Разликуваат

DEN 475.44
 

Производот е достапен
Достапност

Признаена ширум светот како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает. 50% памук, желатин-големина трудови.Dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура.Светло-брзо труд кој е обоен во пулпата ниво. 24 листови на 12 x 16 инчен киселина слободни 98 фунта/160 грам хартија.Боја : Избрани Бои, Големина : 12 x 16 инчи.Canson е Mi-Teintes трудови се признаваат world wide како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает.Овие желатин големина трудови 50% памук, и отпорни да бледнее.Трудот е dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура.Mi-Teintes е светло-брзо труд кој е обоен во пулпата ниво.Оваа подлога е направен со 24 листови на 12 x 16 инчи, киселина слободни, 98 фунта/160 грам хартија.Нашата историја.Историјата на Canson опфаќа речиси половина милениум, бидејќи фабрика е роден во 1557 година во малото селце на Vidalon, сега соседството во Annonay Ardeche, и се развива преку Montgolfier семејство.Водечките експерти во хартија, Montgolfier исто така заинтересирани во научните истражувања и во 1782 изграден првиот топол воздух балон, чија плик е надвор од нивната хартија мелници.Во 1798 година, Alexandrine де Montgolfier носи точка хартија фабрика на неговиот татко, Производство Royale признати од 1784, кога таа во брак Barthélémy Barou де ла Lombardière де Canson.Во текот генерации, Canson успеа да го задржи експертиза на мајстор занаетчии stationers, додека продолжува да напредува : по трагите на хартија во 1807, Ми-Teintes, првиот обоена хартија, патентирана фотографска хартија во 1865 година и се користат од страна на пионерите на фотографија, познатиот училиште "pochette" во 1947 година, Canson Бесконечност, голем број посветени на инкџет печатење за уредување и уметничка фотографија во 2008 година. Во текот на вековите, најголемите уметници и дизајнери се користи на Canson трудови : Delacroix, Van Gogh, едгар дега, Matisse, Пикасо, Dali, Warhol, Жан-Мишел Alberola, Toguo, Philippe Starck, Yan Pei-Минг ..Canson има креирано специјални врски со нив да се замисли посебни трудови за Енгр и Maillol, или давајќи им поддршка и видливост, без разлика дали тие се големи уметници, дизајнери, архитекти, модни дизајнери, карикатуристи, фотографи и аматери ентузијасти, како и деца и децата на училишна возраст.

Кон својствата

Производи во категоријата