Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Mi-Teintes Пастелни Подлога, Земјата На Ѕвонење, 12X16 Пати Во Текот

Mi-Teintes Пастелни Подлога, Земјата На Ѕвонење, 12X16 Пати Во Текот

DEN 463.20
 

Производот е достапен
Достапност

Признаена ширум светот како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает.Желатин големина трудови. 50% памук, и отпорни да бледнее.Dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура. 12 x 16 инчен 98 фунта/160 грам хартија.Боја : Земјата на Ѕвонење, Големина : 12 x 16 инчи.Canson е Mi-Teintes трудови се признаваат world wide како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает.Овие желатин големина трудови 50% памук, и отпорни да бледнее.Трудот е dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура.Mi-Teintes е светло-брзо труд кој е обоен во пулпата ниво.Оваа подлога е направен со 12 x 16 инчен 98 фунта/160 грам хартија.

Кон својствата

Производи во категоријата