Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
CANSON Ми-Teintes Пастелни Подлога, Избрани Бои 9X12 Пати во Текот (100510864) , Бела

CANSON Ми-Teintes Пастелни Подлога, Избрани Бои 9X12 Пати во Текот (100510864) , Бела

DEN 324.00
 

Производот е достапен
Достапност

Признаена ширум светот како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает. 50% памук, желатин-големина трудови.Dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура.Светло-брзо труд кој е обоен во пулпата ниво. 24 листови од 9 x 12 инчи киселина слободни 98 фунта/160 грам хартија.Боја : Избрани Бои, Големина : 9 x 12 инчи.Canson е Mi-Teintes трудови се признаваат world wide како преферирана трудови за пастел, цртање, и хартија, занает.Овие желатин големина трудови 50% памук, и отпорни да бледнее.Сите бои се киселина слободни.Трудот е dual-површина : една страна со тешки текстура и на други со полесна текстура.Mi-Teintes е светло-брзо труд кој е обоен во пулпата ниво.Оваа подлога е направен со 24 листови од 9 x 12 инчи, киселина слободни, 98 фунта/160 грам хартија.

Кон својствата

Производи во категоријата