Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Garmin Вектор 3S го Педалот-Базирани Моќ Метар

Garmin Вектор 3S го Педалот-Базирани Моќ Метар

DEN 15240.00
 

Производот е достапен
Достапност

Материјал : [педалата телото] композитни, [wearplate & вретено] нерѓосувачки челик.Float : 6-степен.Cleats : Garmin Вектор, Погледнете Keo.Вретено Дијаметар : 9/16in.На возилото Клуч Тип : 15mm.
Прецизно мерење на својата моќ, додека велосипедизам никогаш не била поедноставна отколку со новиот Garmin Вектор 3 S го педалот-базирани моќ метар.За разлика од претходните верзии на Garmin Вектор, Вектор 3 S карактеристики на елегантни, pod-помалку дизајн за подобрување на цокл царинење, како и поедноставно инсталација.Нема техничка експертиза е потребна за инсталација - сите што треба да знаете како да направите е да го инсталирате педали на вашиот crankset.И бидејќи моќта сензор е вграден во возилото, велосипед-до-велосипед пренос исто така е неверојатно лесно како вие само треба да се отстрани педали и да ги инсталирате на друг велосипед.Други нови функции вклучуваат додавање на Bluetooth конективност за да одат заедно со МРАВКА+ конективност така ќе имате повеќе опции од било кога во однос на компатибилен велосипедизам компјутер на фитнес уред за пренос на податоци и гледање.И тоа подразбира дека Вектор 3 S парови беспрекорно со Garmin уреди и апликации за целосна интеграција во Garmin велосипедизам екосистем.
Се разбира, Garmin Вектор 3 S педали продолжи да дава веродостојни, точни податоци за секоја тренинг сесија.За разлика од другите електрични метри, Вектор 3 S мерки моќ на педалата, каде што е на сила е применета.Вектор 3 S е повеќе прифатлива верзија на Вектор 3 семејство како само левото педалата содржи моќ сензор.Вектор 3 S обезбедува податоци за вкупната енергија, cadence, како и напредни велосипедизам динамика да се покаже како и каде ќе си производство на енергија и функција на животниот век на батеријата до 120 часа.Педали и самите се лесни на само 324 грама/пар и користат испробаните и вистински ИЗГЛЕДА Ко компатибилен cleats.

Кон својствата

Производи во категоријата