Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Corning - Pyrex 150x15mm Petri Јадење w/Маска, CS24

Corning - Pyrex 150x15mm Petri Јадење w/Маска, CS24

DEN 11950.32
 

Производот е достапен
Достапност

CORNING - PYREX 150x15mm Petri Јадење w/ Маска , CS24. Овие рамен, јасно PYREX јадења ќе го издржат повтори стерилизација (влажно или суво).Приближната јадење дното дијаметар и висина е 145x17mm.Рабовите се beaded да се обезбеди поголема механичка сила.На лежиште, исто така, обезбедува средства за да подеднакво простор на страничните ѕидови на дното и поклопецот, а со тоа намалување на capillary акција на кондензираната влага на двете страни.Тие не се влијае хемиски или термички со било кој од методите кои најчесто се вработени во лаборатории, каде стерилизација е рутински се користат.Покриени јадење не е херметички.Покривката се означени со сина глеѓ и bottoms во бела глеѓ да се направи сортирање полесно.Bottoms, исто така, имаат триаголен глеѓ референтна точка за сериски dilutions.

Кон својствата

Производи во категоријата