Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Corning - Pyrex 150x20mm Petri Јадење w/Маска, CS24

Corning - Pyrex 150x20mm Petri Јадење w/Маска, CS24

DEN 11191.44
 

Производот е достапен
Достапност

CORNING - PYREX 150x20mm Petri Јадење w/ Маска , CS24. Pyrex Vista Petri Култура Јадење мерење 150 милиметри кол x 20 mm е направен од сода вар силициум стакло и ќе се спротивстави повтори стерилизација.Станот и јасно јадење има bottoms со триаголен глеѓ референтна точка за сериски dilutions.Рабовите на сад се beaded да се обезбеди механичка сила и средства за да подеднакво простор на страничните ѕидови на дното и поклопецот, со минимизирање на capillary акција на кондензираната влага на двете страни.Сад не е под влијание хемиски или термички со било кој од методите кои најчесто се вработени во лаборатории, каде стерилизација е рутински се користат и се продава како 24 по пакување.

Кон својствата

Производи во категоријата