Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ГЛАВА Fiberglass Pickleball Гребло - Радикални Про Текстура Гребло w/ Саќе Полимер Core & Удобност Зафат

ГЛАВА Fiberglass Pickleball Гребло - Радикални Про Текстура Гребло w/ Саќе Полимер Core & Удобност Зафат

DEN 2158.80
 

Производот е достапен
Достапност

ГЛАВА ПЕРФОРМАНСИ : Родени надвор од револуционизира начинот на кој ние ски и да игра тенис, на ГЛАВАТА има постојано се наметнува атлетска опрема, во модерна era.By донесување на оние децении искуство ГЛАВА нуди ништо, но најдобро pickleball опрема на пазарот.FIBERGLASS ЗАВРШИ : На лесни pickleball paddles функција ГЛАВА е fiberglass притискање на површината која нуди одлични се чувствуваат и доволно моќ за конкурентни играч.ТЕКСТУРА : Екстремни Спин Текстура на лицето на гребло нуди подобра контрола на топката за зголемување на спин и шут поставеност.ДИЗАЈНИРАН ЗА ДОБРИТЕ : Ова fiberglass гребло носи предност на ГЛАВАТА е најнапредна технологија.На полипропилен саќе јадро се спарени со нов Ergo Зафат за совршен контакт, секој со минимално вибрации.СПЕЦИФИКАЦИИ : МАТЕРИЈАЛИ : PP + GF, ДЕБЕЛИНА : 13. 0 mm / 1/2 во, ТЕЖИНА : 230 g / 8. 1 мл, ДОЛЖИНА : 408 mm / 16, а во ШИРИНА : 199 mm / 7 во 7/8, КОНТРОЛА ГОЛЕМИНА : 107 mm / 4 1/4 во.За Гребло Ако сте во потрага за врвна моќност гребло, Радикалните Про е за вас.Комбинирање на ГЛАВАТА е најновите технологии со Динамичен Моќ Форма за поголема слатка место, погусто преку ШАЛТЕР саќе полимер јадро, и Удобност зафат, Радикалните Про е за голема сила и удобност.Тоа исто така вклучува и еден fiberglass притискање на површината со Екстремни Спин Технологија за да ви даде дури и повеќе поп и се чувствуваат.Својот нов Радикален боја ќе ви помогне да издвоите на судот.Екстремни Спин Текстура нуди подобра контрола на топката за зголемување на спин и контрола.Fiberglass притискање на површината е и лесен и екстремно издржливи.ШЕФОТ Роден надвор од инженеринг подобар начин да се ски и да игра тенис, ние се користат најсовремените техники на располагање за подобрување на атлетските опрема за неколку децении.Сега, ние се претвори истата визија и внимание на детали за сите рекети спортски да ви донесе ништо, но најдобро за спортска опрема & тренингот облека на располагање.

Кон својствата

Производи во категоријата