Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Обновливи Волфрам Тежина за Полнење за Вашиот Pinewood Автомобил, 3 Унци, Пораст на Тегови и Волфрам Китови, Сите Вашиот Дерби или Awana гп Тегови во Еден Сет

Обновливи Волфрам Тежина за Полнење за Вашиот Pinewood Автомобил, 3 Унци, Пораст на Тегови и Волфрам Китови,

DEN 1612.80
 

Производот е достапен
Достапност

ПОБЕДИ СО НАШИТЕ ТЕГОВИ : Тоа е чиста физика!Редење на нашите густа волфрам тегови во задниот дел на вашиот автомобил ви дава повеќе потенцијална енергија и повеќе големини направи nailing целта на тежината на вашата дерби автомобил лесно.ПОВЕЌЕ ТЕЖИНА, ПОМАЛКУ ПРОСТОР : Волфрам е 2.7 пати поголема густина од цинк и 1.7 пати поголема густина од олово, Висока густина тежини се помалку гломазна и да ја направат полесно да се најде оптимална поставеност за брзина.ПОБЕЗБЕДЕН ОД ОЛОВО : Волфрам има супериорен густина и е не-токсични (безбедно да се справи без ракавици), за голема победа на својата раса и одржување на смртоносни материјали далеку од вашите деца.По сите, сите ние заборавајте да се мијат рацете повремено!.ГОЛЕМА ВРЕДНОСТ : Нашиот сите-во-едно волфрам тежина комплет е сè што ви треба во голема цена, само се споредат со трошоците на одделни волфрам коцка и волфрам китови колекции. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на : Производителот за 1 година од датумот на купување, ако не сте целосно задоволни.Нашите волфрам коцки и волфрам китови се одличен не-токсични, висока густина на тежини кои се совршени за подесување на вашиот pinewood автомобил тежина и центар на гравитација.Оваа коцка и кит сет содржи сè што ви треба за да добие вашиот автомобил совршен за трката.Ударна дупка за да се скрие коцки во право, каде што треба тежината, врвот со китови, песок, и боја за да се задржи вашиот автомобил во потрага изедначи со чисти линии и скриена тајна оружје.Заврши вашиот автомобил подесување до со волфрам кит на трката ден со службен скали да се погоди вистинската тежина и да се најде совршен баланс за најбрз можен автомобил.Волфрам е сличен на олово, но не-токсични и 1.7 пати поголема густина.И, тоа е 2.7 пати поголема густина од цинк, кои некои се продава како не-токсични алтернатива на олово!Тоа значи дека може да се сокрие на волфрам секаде каде што сакате и да ја задржите вашиот автомобил изгледате одлично.Секој closable калај доаѓа со 2 унци на волфрам коцки, 12 - 1/6 оз.парчиња и 1 унца на волфрам китови.На коцки, се со големина на 1/4" во дијаметар, така што ќе може лесно да се ударна дупка за да се скрие од нив внатре вашиот автомобил.Нашите Guarantee If не сте задоволни со вашиот волфрам тежина, само ги споделите со нас и ние ќе ви ги даде вашите пари назад.Ние попрво би ја направат вистинската работа и да имаме среќен клиент од чувајте ги вашите пари.

Кон својствата

Производи во категоријата