Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Pinewood Про Дерби сет за во Автомобил со ПРО Графит Лубрикант - Обоен, Запечатени и Пондерирана - Виолетова Hellcat од страна Pinewood Про

Pinewood Про Дерби сет за во Автомобил со ПРО Графит Лубрикант - Обоен, Запечатени и Пондерирана - Виолетова

DEN 1434.00
 

Производот е достапен
Достапност

СЛОБОДЕН ПРО Оска Водич и Тркалото Spacer од Pinewood Про. $17 вредност!.Заврши борови дерби сет за во автомобил со Службен делови прецизност tuned за брзина.Се соберат вашиот автомобил во минути!.Службен автомобил блок, пред-тежински, drilled и насликани.Тежок е поставен за оптимално центар на гравитација за максимална брзина.Службен Брзина Тркала од Pinewood Про, лесно lathed и прецизност подесени така вашиот автомобил ќе почне брзо и да достигне максимална брзина.Службен полиран оски од Pinewood Про, deburred и полира за да се намали триењето.Оваа прекрасна ВИОЛЕТОВА Дерби сет за во Автомобил, вклучува сè што ви треба брзо да се соберат БРЗ автомобил за употреба во Борови Дерби® трка.Се соберат вашиот автомобил во минути!Комплет вклучува Службен автомобил блок пре-сече аеродинамичен облик, пред-пондериран со оптимална центарот на гравитацијата, па ќе добиете целосен трансфер на потенцијална енергија и максимална инерција.Сето ова значи дека вашиот автомобил ќе биде БРЗ! .Блок е изшкуркан, се подготвуваат, насликани и јасно обложени о Оска дупки се пред-drilled така можете да вметнете ја оски со притискање на прст.Не алатките кои се потребни!Drilled изборен покрена тркала дупка, па на вашиот автомобил ќе биде ПОБРЗО.Ова е докажано брзина, техника, но мора да се провери вашиот одредени правила за да се види дали подигање на тркалото е дозволено.Службен Брзина на Тркалата, кои се лесно lathed и прецизност е наместена од страна на водечка индустрија на Pinewood Pro™, па вашиот автомобил е БРЗО.Службен Оски, полиран и prepped од страна Pinewood Pro™ за да се намали триењето, правење на вашиот автомобил БРЗО.Две ПРО Алатки со Pinewood Pro™ се вклучени : PRO Оска Водич за лесно да водич вашиот оски во слотови.ПРО Тркала Spacer за совршен тркала проред.Совршен тркала проред е од суштинско значење за БРЗИНА.Се соберат вашиот автомобил во минути!Вклучува инструкции за брз собранието.Трката за победа брзина тајни од Pinewood Про Победа Дерби Тајни™ книга се вграден!.

Кон својствата

Производи во категоријата