Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
АТП MonoShield Полиуретан Пластични Цевки, Бела, 21/64 ID x 1/2 OD, на 100 метри Должина

АТП MonoShield Полиуретан Пластични Цевки, Бела, 21/64 ID x 1/2 OD, на 100 метри Должина

DEN 2718.72
 

Производот е достапен
Достапност

Заварување цевки е специјално дизајниран за употреба во и околу опрема за заварување или други сериозни-услуга апликации.Погодни за употреба во вода цевки, како и пневматски цевки и вакуум апликации.Ги исполнува UL94 VO само за гасење на барањата пламен отпорно заварување spatter отпорни на масло отпорни.Одлични се наведнуваат радиус силикони-слободен брегот 95НА законот за мала тежина.УВ отпорни kink отпорни на абразија отпорни може да биде обичај да се постават и spiraled етер-базирани ПУР.АТП Mono Shield еден-core заварување цевки е специјално дизајниран за употреба во и околу опрема за заварување или други сериозни-услуга апликации.Тоа е 95 брегот На етер се базира на пламен отпорни, полиуретан цевки.Тоа е етер-базирани материјал дава одлична hydrolysis својства што го прави погоден за употреба во вода цевки како и пневматски цевки и вакуум апликации.Тоа е само само за гасење на цевки на денот која ги исполнува UL94 V0 спецификации.Mono Shield еден-core заварување цевки може да се спои заедно за да се создаде идеална, колор-кодирани решение за снабдувањето и да се врати линии во робот заварување апликации.Без надворешниот јакна да лупам назад, тоа овозможува леснотија и брзина на инсталацијата кога се користи со стандардни притисни-за - поврзете тип фитинзи.Апликации : робот за заварување, место заварување, тешка услуга, снабдување/враќање линии и вода за ладење.

Кон својствата

Производи во категоријата