Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Соларни Пост Светла Отворено, FVTLED Flexfit Соларен Погон LED Ограда Палубата Пост Капа Светлина за 3.5x3.5 4x4 5х5 6x6 Дрвени Столбови, Водоотпорен Бела Осветлување Патио Градин

Соларни Пост Светла Отворено, FVTLED Flexfit Соларен Погон LED Ограда Палубата Пост Капа Светлина за 3.5x3.5

DEN 455.76
 

Производот е достапен
Достапност

Работно Време : 3 дена по целосно наполнета.Тие се направени од високо квалитетна ABS + КОМПЈУТЕР материјал.Кога заградата не се користи, тоа е погоден за 4x4 инчен пост. 1 x Соларни Пост Капа Светлина.Обезбеди безбедност и сигурност при декорирате вашиот пат, градина, патио, тремот или двор.На 6000 K-6500 K бела светлина, може да се направи многу романтична атмосфера.Ако столб големина е 3.IP65 Водоотпорен Соларни пост светилки, може да работи за повеќе од 30000 часа во многу светлина.и било отворено локација која ви се допаѓа.Пакет содржи : 1 x Соларни Пост Капа Light1 x Монтажа Bracket1 x Завртка Kit1 x Инсталација Рачно.Сијалица Тип : 6000k-6500k Бела Висока Осветленост SMD LED.Се вклопи во Било која Големина на Мислења : Инсталирате со заградата, пост капа светла се компатибилни со која било големина дрвени столбови.мислења големина.LED Квалитет : 52pcs SMD 2835 Led диоди.5, 4/4, 5/5, 6/6.Подолго Работно Време : Опремени со 2200m A голем капацитет на батеријата, на соларен погон пост светлина може да трае од 3 дена по целосно полнење под директна сончева светлина.Материјал : PC + ABS.5, 4 x 4, 5 x 5, 6 x 6 инчи дрвени пост.Лесен за Инсталација : БЕЗ ЖИЦИ.Батеријата носител е запечатен со водоотпорен лепак.Доаѓа со упатство за инсталација и монтажа комплет за написите.Лесен за Употреба Прв пат користите, (бидете сигурни дека за да го вклучите switch) и да ги инсталирате според инструкциите.Апликации : Градината на вилата, Отворено јавни површини, Вила градини, ходници, laneways, пост капа светла , оградата светлина , piller светлина.Да ги поправат со завртки внатре.Ако пост големина е поголема или помала од 3.74 инчен, само поправи светилка директно на пост главата и ги заостри шрафовите на двете страни.Апликации : Градината на вилата, Отворено јавни површини, Вила градини, ходници, laneways, пост капа светла , оградата светлина , piller светлина.Модерен Отворено Осветлување : сончевата пост светлина, може да се користи во предниот или двор, патеката, walkway или тротоарот.Мрак за да се зора сензор за да се задржи светлината автоматски на ноќе, и надвор во текот на денот.Висока Осветленост : Опремени со 52 SMD 2835 бела LED соларна пост капа светлата обезбедуваат висока осветленост бела светлина, LED емитуваат од четири страна со висока осветленост, екстра 4 сина led емитуваат од недостатоци за декорација.Лесно да се качи на врвот на било 3.Лесно да се качи на врвот на било 3. 1 x Завртка за Полнење.Соларни палубата пост светла се наплаќа во текот на денот за 6-8 часа под сонцето, и ќе се вклучи во ноќното автоматски. 1 x Монтажа Заградата.Се заштеди енергија, заштедите пари, спаси планетата.74 инчен, ве молам, инсталирајте со заградата.Погоден за употреба на отворено, тоа може да функционира нормално, под секакви временски услови со водоотпорен оценка на IP65.Се вклопи во Било која Големина на Мислења : Инсталирате со заградата, пост капа светла се компатибилни со која било големина дрвени столбови.Можете да ги инсталирате на дрвени купови или огради.Заштеда на енергија : Ова отворено соларни столб светла се изработени од високо квалитетни пластични, која има долготрајна издржливост за надворешна употреба.

Кон својствата

Производи во категоријата