Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Море Gull Осветлување 8239-71 Ланкастер Отворено Пост Фенер Надвор Тела, Три - Светлина, Антички Бронза

Море Gull Осветлување 8239-71 Ланкастер Отворено Пост Фенер Надвор Тела, Три - Светлина, Антички Бронза

DEN 4248.00
 

Производот е достапен
Достапност

Пакет Висина : 49.275 Cm.Пакет Должина : 35.56 Cm.Пакет Ширина : 31.75 Cm.Тип На Производ : Светлосни Тела.Лесно Се Претвора Да Поведе Со Факултативниот Замена Светилки.Се Снабдува Со 6.5" На Жица.земја на потекло : Кина.УЛ наведени за влажни локации.Вклучени во декоративни Ланкастер колекција.Морето Gull Осветлување Ланкастер три светлина отворено пост врвот во античкиот бронза создава пријатна и ги поканува добредојдовте презентација за вашиот дом е екстериерот.Светлината има начин на пенливи против стакло да се создаде пријатна и ги поканува добредојдени, и Ланкастер отворено колекција од Морето Gull Осветлување е класичен пример за таква традиционален дизајн.Јасно Криви Beveled стакло е поврзан со еден од четирите убава завршница опции, вклучувајќи Полиран Месинг, Црна, Антички Бронза и Антички Бранеа Никел.Асортиман вклучува мали, средни и големи една светлина надворешен ѕид фенери, две-светло надворешен ѕид фенер, три-светло надворешен ѕид фенер, две-светлина и три-светло отворено пост фенери и три-светло отворено pendant.Некои од тела можат лесно да се претворат во ПРЕДВОДЕНА од купување LED замена светилки се продава одделно.

Кон својствата

Производи во категоријата