Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Osprey Daylite Daypack

Osprey Daylite Daypack

DEN 3237.60
 

Производот е достапен
Достапност

Голем панел вчитување на главниот оддел обезбедува пристап до внатрешноста содржина.Dual водат мрежа странични џебови обезбеди дополнителни опции за складирање.Мулти-функција за внатрешни работи ракав може да се користи за ниту еден хидратација резервоарот или таблет.Mesh-опфатени умре-намалување на пена задниот панел дава и утеха и вентилација.Пред zippered џеб со мрежа организатор и клучните клип.Вкупниот волумен : 13 L - Придава на голем број на компатибилни апликации Osprey Пакети.На Daylite Серијата започна со скромни почетоци, едноставен додаток за да прикачите на нашите поголеми пакети.Сепак, неговата лесни, едноставност, издржливост, удобно носење и цена има докажано да биде многу популарен, и денес нивната популарност е неприкосновено право.Додека Daylite и Daylite Плус продолжи да послужи и како додаток на пакети за патување и повеќе, тие блесне на нивните сопствени со неверојатна флексибилност и сега се достапни во некој дури и повеќе робусни, палета на бои отколку пред тоа.Половината : Прилагодлив од 1,5 инчи webbing hipbelt.Без разлика каде и да одите, на Daylite серија е поддржан од страна на Osprey е Сите Силни Гаранција.На Daylite е дома на 14,000-нога самитот или на патување на локален фармер пазарот.Дизајнирано за да го прикачите на бројот на Osprey е поголеми пакети и патни торби за да се користат како посебен pod пакет на ден патувања, далеку од базата камп, тоа е совршен придружник на секое патување.Пристап до главната преграда е лесно со голем zippered панел.Страна мрежа џебови се одржи на вода во шишиња и други дребулии додека предниот џеб со мрежа организатор и клучните клип безбедна мали предмети во една безбедна точка.

Кон својствата

Производи во категоријата