Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HeQianQ 1 Влез и Излез 2(Црна), Неактивни Говорникот се Префрлите 2 Каналот Stereophony Говорникот се Префрлите Дистрибутер (Боја : Црна)

HeQianQ 1 Влез и Излез 2(Црна), Неактивни Говорникот се Префрлите 2 Каналот Stereophony Говорникот се Префрлите

DEN 348.00
 

Производот е достапен
Достапност

Фреквенцијата одговор е 10 Hz да 50k Hz.Многу станбени или комерцијални апликации сега имаат неколку пара на говорниците, како и потребата од користење на приклучување жица е идентична complicating и неповолно ,.Сите звучникот конекции користите боја cypher притисни терминали.Пасивен Звучник Switch 2 Каналот Stereophony Говорникот се Префрлите Дистрибутер, 1 Влез и Излез 2(Црно).Ова значи дека било ceremonious моќност засилувач или стерео ресиверот може да се вози повеќе групи на звучници.Нема потреба да се зголеми на надворешни отпорност појавување на уредот.Приближно Product LINEPAUDIO-2 пара на говорникот switchers.Компактниот тип табела префрлување може да се користат една сила засилувач знак на текст за да се обезбеди и да се поврзете 2 пара на звук избор switch излез на звучниците.Производите може да се користи во станбени или комерцијални апликации за да се обезбеди ниска цена дистрибуира аудио сигнализација префрлување излез апликации, овозможувајќи совршен решение за барањата.Внатрешната се префрлите на производот донесува серија и паралелни жици комбинација рамка, за да се обезбеди статични излез на поврзани моќност засилувач.Кога се поврзувате со 2 пара 8 ohms јазик, тоа исто така може да поддржува минимум 4 ohms оптоварување.Префрлување на излезниот сигнал и не влијае на образложено квалитетот и волуменот на косата на било кој друг звук, и лесно може да се комбинира со било кој уред.Features The производ е направен од цврст метал случај и арктикот подлога со не се лизга на дното.До 14 AWG дигалки линија е прифатливо.Нема потреба од меѓународна моќ.Погоден за 8ohm -16ohms звучници, се префрлат знак се користат тешки рокер рака прекинувач, и пред производот усвојува атрактивни нервира покрив.Канал моќност : 200 W За канал номинална моќност.

Кон својствата

Производи во категоријата