Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Hillman 832618 Нерѓосувачки Челик Превоз Болт, 3/8 x 1-Инчен, 25-Пакет

Hillman 832618 Нерѓосувачки Челик Превоз Болт, 3/8 x 1-Инчен, 25-Пакет

DEN 316.32
 

Производот е достапен
Достапност

Превоз Завртки се дизајнирани да се зацврсти дрвена лице или дрво или метал.Рамна глава дава полу-рамна завршница на апликации.Шефовите е дизајниран за да се елиминира потребата за миење.Плоштад долната страна на главата е само дел за да се елиминира потребата за возење алатка.Нерѓосувачки Челик предвидени супериорен ' рѓа превенција и светол финиш.Опис на производот Превоз Завртки се дизајнирани да се зацврсти дрвена лице или некое дрво или метал рамка.Нејзините рамна глава е дизајниран за да се елиминира потребата за миење и да се обезбеди полу-рамна завршница на апликации.На плоштадот долната страна на главата е само дел за да се елиминира врти, како и потребата за возење алатка.Нерѓосувачки Челик заврши обезбедува супериорни рѓа превенција, страшно за сите надворешна употреба.Од Производителот Превоз Завртки имаат мазна, заоблени глава дека има мал плоштад дел одоздола.Тие се користат во дрво конекции за користење на плоштадот вратот под круг главата кои ќе седат во дупката за да се спречи главата од вртење.Овие превоз завртки дојде обложено со цинк за умерена отпорност на корозија.

Кон својствата

Производи во категоријата