Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Mepra AZ1096CB1137 Казабланка Oro Нерон Путер Нож, [Пакет на 12], 20.33 cm, Полиран Црн Финиш, машина за миење Садови Безбедно Садови

Mepra AZ1096CB1137 Казабланка Oro Нерон Путер Нож, [Пакет на 12], 20.33 cm, Полиран Црн Финиш, машина за миење

DEN 20172.00
 

Производот е достапен
Достапност

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.ИТАЛИЈАНСКИ ИЗРАБОТЕНИ ДИЗАЈНИ : Mepra е познат за иновативност во дизајнот, благодарение на соработки со важни италијански дизајнери како што се Angelo Mangiarotti.Сега ќе можете да лесно да се донесе парче Направени во Италија историјата на вашата маса.Се ДОЖИВЕЕ НЕШТО ПОСЕБНО : Ова flatware колекцијата зрачи со луксузни како начин на живот.Тоа е кул, минимални и секси стил, кој е инспириран од влијателни дизајнери и возвишен низ генерации, на традицијата, техника и врвен материјали.ВИСОКА ОТПОРНОСТ на ПРИБОР за јадење : јадење прибор за јадење поставен е направена со користење 18/10 нерѓосувачки челик.Оваа челик содржи повеќе од 5% на легирање елементи и е многу силна.Материјалот останува непроменета со корозија и оксидација.MEPRA ПУТЕР НОЖ : на Располагање во сет од 12, овој путер нож е 20.32 см долго.Тоа е полиран црна заврши и е ергономски дизајниран за удобен зафат.Тоа често се користи од страна на многу хотели, ресторани, кафулиња и бутици банкети да се заврши табела settings.Достапни во сет од 12, оваа Mepra Нерѓосувачки Челик Нож за Путер е 20.32 см долго.Тоа е полиран црна заврши и е ергономски дизајниран за удобен зафат.Тоа често се користи од страна на многу хотели, ресторани, кафулиња и бутици банкети да се заврши табела settings.На Казабланка прибор за јадење поставен од Mepra е исклучиво наменета за Mepra од англиски архитект Луис Џенкинс.Оваа колекција на прибор за јадење трае инспирација од сребрениот произведени за време на Викторија и Edwardian епохи, кога парчиња прибор за јадење се смета за накит украсување на табелата.Mepra Прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.

Кон својствата

Производи во категоријата