Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Cradling РК Камера Летало 4k HD Широк Агол на Камерата 1080P WiFi FPV Летало Двојно Камера во Реално време Пренос Хеликоптер

Cradling РК Камера Летало 4k HD Широк Агол на Камерата 1080P WiFi FPV Летало Двојно Камера во Реално време Пренос

DEN 2531.04
 

Производот е достапен
Достапност

High-definition видео гледање : напредни сигнал на пренос технологија го прави сликата пренос на далечина и далечинска контрола на далечина имаат повеќе од далечина, така што лет повеќе не е лесно да се ограничени!Пренос на процесот не задоцнување, и гледање ефект е подобро.Воздушниот притисок фиксна височина лебди : Со интелигентно пресметување на притисокот на воздухот во височина и позиционирање и лебди, тоа да може ефективно да го задржи авионот стабилна во текот на летот!.Траекторијата на лет : вклучување на траекторијата на прст-лизгајте лет на APP.By цртеж на летање траекторијата сакате на екранот, авион може да лета според траекторијата ќе се подготви!Можете лесно може да го контролираат летот без било операција, која е поедноставна и многу повеќе интересен !.Гравитацијата уреди со покажувач : Свртете на СТАН гравитацијата уреди со покажувач на функцијата, за да се реализира гравитацијата уреди со покажувач на контрола без потреба за гас стап и насока стап, и продлабочување на лет искуство, што е повеќе кул и интересни.Едно-копче полетување/слетување/враќање : лет систем усвојува голем број на едно-копче погодно операции и функции, како на пример едно-копче полетување, едно-копче слетување, и едно-копче врати лесно може да се реализира преку далечински управувач.Укината големина : 8*4*7cm Flight систем : воздушен притисок фиксна altitude Camera параметри : 4 KBattery живот : околу 15 minutes Body батерија : 600m Ah Remote контрола сигнал : 2.4 G анти-jamming Control растојание : околу 150 meters Product acessories : Летало*1 Remote контрола*1 Protective капак*4 Spare фан ножеви*4 USB полнење кабел*1 Screwdriver*1.

Кон својствата

Производи во категоријата